Autor:
Dadka21
Přidáno:
02/11/2008 v 19:25:39
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4868x Hodnocení: 3 Hodnoceno: 720x
1 2 3 4 5

Český název: Mřenka daruphani
Latinský název: Barbus daruphani


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Řeky a jezera v Thajsku
Maximální velikost: 20 cm
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 7.0
Agresivita: mírumilovná
Charakteristika: Obrys těla této rybky je nesymetricky. Linie hřbetu se na začátku základny hřbetní ploutve prudce snižuje a vytváří "zub". Ostrý kýl má rybka i na základně řitní ploutve. Zbarvení se s věkem mění, od žlutozelené po stříbřitě šedou, někdy s hnědavým nádechem. Šupiny mají tmavý okraj, a tak na rybce vytvářejí síťovanou strukturu. Typické je žluté zbarvení párových břišních ploutví. Výrazněji přečnívajicí rypák je typický pro mladé jedince. Ryby v přírodě dosahují délky až 50 cm. Rybka má na tlamce čtyři fousky. Vyžaduje prostorné akvárium.

V inzerátech: Daruji


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.dkimages.comMřenka daruphani


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Mřenka dalatská Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Mřenka detektivní   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička cejlonská L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Mřenka Dorsalis     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby