Autor:
Evica39
Přidáno:
25/11/2008 v 23:23:58
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 14773x Hodnocení: 2.85 Hodnoceno: 1066x
1 2 3 4 5

Český název: Modrý floridský rak
Latinský název: Procambarus alleni


Čeleď:Cambaridae
Původ: Jedná se o cíleně vyšlechtěnou modrou variantu
Maximální velikost: 9 - 12 cm
Vhodná teplota: 20 - 24 °C
Potrava: Vločky s obsahem spiruliny, mrkev, hrášek, plátky brambor ale i mražená živočíšní potrava
Doporučené PH: 6,5 - 8
Doporučená tvrdost vody: 10 - 25 °dGH
Agresivita: není agresivní ani ve spoločnost s živorodkami
Charakteristika: Patří mezi nejméně náročné a vzhledově nejhezčí raky. Délka života modrého raka je úměrně závislá na množství svlékání. Průměrně se dožívá dvou - tří let. Tělo je pokryto pevným krunýřem, který neroste s rakem, a proto se v pravidelných intervalech svléká. Zabarvení krunýře je před svlékáním tmavě modré, s načervenalým nádychem. Po svléknutí je blankytně modrý a velmi měkký. Na kvalitu vody není zvláště choulostivý, ale chlor je pro něj nebezpečný. Na rozdíl od akvarijních ryb vyžaduje velké množství chitinu pro správnou tvorbu krunýře. Je to živočich, který si poradí s černou vláknitou řasou.
Pohlavní dimorfismus: Samičky jsou menší a mají menší klepeta.
Rozmnožování: Rozmnožuje se jen 2 x do roka. Samička klade vajíčka zhruba po 14 až 30 dnech od spáření. V celé době starostlivosti o vajíčka, která trvá asi 3 týdny, samička nepřijímá žádnou potravu. Po vylíhnutí se o malé ráčky stará 14 dnů, vždy večer si je schovává pod zadeček mezi nožky a tak je chrání před nebezpečím.

V inzerátech: darujete? rybicky nebo rostlinky?


Modrý floridský rak


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Měchýřovka východní Č Další sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Neritina turrita   Předchozí sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Písečník novozélandský L Další sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Rak červený     Editovat článek     Přidat fotku


nadherný a nevíte někdo kolik pak stoji ?? a kde se da koupit ?? :-) :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby