Autor:
Salonka
Přidáno:
07/02/2009 v 23:22:56
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5870x Hodnocení: 3 Hodnoceno: 883x
1 2 3 4 5

Český název: Mník morský
Latinský název: Molva molva


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Lotidae (Mníkovití)
Původ: Atlantik, Biskajský záliv, Severní moře
Maximální velikost: 2 metry
Potrava: Sépie, ryby, kořýši
Charakteristika: Mají dlouhé a úhořovité tělo s plochou hlavou. Na bradě mají velký vous. Mají dvě hřbetní ploutve. První je krátká, má jen 14 - 15 ploutevních paprsků, druhá je téměř přes celou druhou polovinu těla a v ní je 62 - 65 ploutevních paprsků. Řitní ploutev je hodně dlouhá, má 58 - 61 ploutevních paprsků. Ocasní ploutev mají na konci kulatou. Hřbet je hnědý, nebo i zelený, boky jsou zelené, nebo hnědě mramorované. Břicho mají žlutobílé. Malý bílý lem je na ocasní a řitní ploutvi.
Rozmnožování: Tření probíhá od dubna do června. Jiker je 20 - 60 milionů. Jsou dlouhé kolem 1 mm.


Tato fotografie pochází ze stránek http://members.fortunecity.comMník morský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Mihule mořská Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Mořan světloploutvý   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Žralok šotek L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Jednotrn čínský     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby