Autor:
Speedtt
Přidáno:
07/05/2008 v 21:10:20
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
24/02/2009 v 18:27:11

Zobrazeno: 8185x Hodnocení: 2.81 Hodnoceno: 873x
1 2 3 4 5

Český název: Mečovka montezumova
Latinský název: Xiphophorus montezumae


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: Amerika (Mexiko)
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 20 - 26 °C
Potrava: všežravec - převážně však rostlinná potrava (vločkové krmivo...)
Doporučené PH: 6 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 8 - 15 °dGH
Agresivita: mírumilovná ryba
Charakteristika: Jedná se o rybu vhodnou pro začínající akvaristy. Na první pohled vypadá jako vyšlechtěná, což je však omyl. Chování je podobné jako u ostatních druhů mečovek. Mezi chovateli se v poslední době začínají objevovat i jinak zbarvené formy (přírodní zelená, šlechtěná červená). Má ráda rostliny a úkryty. Chová se v poměru 1:3 samců na samice. Potřebuje úkryty a husté rostliny, ale také místo pro plavání.
Pohlavní dimorfismus: Sameček má mečovitý výrůstek na ocasní ploutvi, také má místo řitní ploutve gonopodium.
Rozmnožování: Bez přičinění člověka. Množí se velice ochotně. Mladé se dávají do odchovničky, nebo se nechají v akváriu, ale to jen v případě , že je v akváriu dost rostlin, jinak je jejich rodiče sežerou.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.ricciafluitans.comMečovka montezumova


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Mečovka mexická Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Mečovka trpasličí   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Plata Millerova L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Mečovka černětečkovaná     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby