Autor:
Evica39
Přidáno:
27/12/2008 v 12:47:12
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
07/04/2009 v 10:58:04

Zobrazeno: 6860x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 807x
1 2 3 4 5

Český název: Mečovka Cortezova
Latinský název: Xiphophorus Cortezi


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: Mexiko
Maximální velikost: 5 - 6 cm
Vhodná teplota: 22 - 25 °C
Potrava: živá i mražená, rostlinná
Doporučené PH: 7,2 - 8,0
Doporučená tvrdost vody: 10 - 20 °dGH
Agresivita: mírumilovná
Charakteristika: Jde o menší druh mečovky, od ostatních se odlišuje tím, že měčík samců je ohnutý vzhůru. Je citlivá na nejrůznější změny prostředí.Velmi čilá ryba.Potřebují velký prostor pro plavání, jelikož se samci často honí a v menším akva by mohlo dojít k ubití slabších. Tělo je stříbrné až načervenalé s podélným černým pruhem. Mají rádi proudící vodu s filtrací. Potřebují taktéž spoustu rostlin a úkrytů.
Pohlavní dimorfismus: Samička je vetší, má kulaté bříško. Sameček má gonopodium.
Rozmnožování: Živorodka. Doba březosti trvá 4 - 6 týdnů. Rodí 20 - 40 mláďat. Pozor - samice své mladé pojídá. Proto je třeba jí odlovit. Rybky už hodinu po porodu příjímají potravu.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.afae.itMečovka Cortezova


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Mečovka černětečkovaná Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Mečovka El Quince   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Mečovka El Quince L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Plata monterrey     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby