Autor:
Hanča
Přidáno:
05/09/2008 v 17:06:43
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
15/11/2008 v 19:38:51

Zobrazeno: 6279x Hodnocení: 2.86 Hodnoceno: 791x
1 2 3 4 5

Český název: Mečovka Birchmannova
Latinský název: Xiphophorus birchmanni


Čeleď:Živorodkovité - Poeciliidae
Původ: Střední Amerika
Vhodná teplota: 21 - 25 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 7-7,5
Doporučená tvrdost vody: do 30°dH
Agresivita: samci se mohou prát
Charakteristika: Na ocasní ploutvi nemá ani stopy po mečíku. Potřebuje dobře provzdušněnou vodu. Také rostliny pro úkryt se do akvárií s mečovkami velmi hodí.
Pohlavní dimorfismus: Samečci mají gonopodium a nemají mečík, mají větší hřbetní ploutev a mírně zahnutou ocasní ploutev.
Rozmnožování: Sameček nahání samičku a gonopodiem ji při námluvách oplodní. Samice po 4-6 týdnech porodí. Živorodá. Vrhy asi 10 - 35 mláďat. Potěr je lepší oddělit od rodičů. Nejlépe jej dát do akvária pro mladé, nebo nechat v akváriu s tím, že se snad schovají v rostlinách.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.afae.it/Mečovka Birchmannova

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Mečovka Alvarezova Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Mečovka černětečkovaná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Mečovka Xiphophorus andersi L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Xiphophorus clemenciae     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby