Autor:
Vašek
Přidáno:
12/02/2009 v 19:05:02
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
13/02/2009 v 12:05:42

Zobrazeno: 7661x Hodnocení: 2.93 Hodnoceno: 831x
1 2 3 4 5

Český název: Lorikárie drobná
Latinský název: Rineloricaria parva


Čeleď:Loricariidae (Krunýřovcovití)
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: 15 cm
Vhodná teplota: 23 - 25 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 7 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 13 - 15 °dGH
Agresivita: Klidná
Charakteristika: Má ráda úkryty a rostliny. Lze chovat ve skupině.Dospělé ryby jsou poměrně nenáročné a dlouhověké.Nádrž by měla mít objem kolem 300l vody.
Pohlavní dimorfismus: Samice je robustnější.
Rozmnožování: Pár se vytře do trubky, která v akváriu musí být a pak se trubka přenese i se samcem do jiného akvária.Samice naklade kolem 120 jiker. Po 5 - 8 dnech se vylíhne,jeho velikost je 7-8 mm.O potěr se samec vůbec nestará.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.jjphoto.dkLorikárie drobná


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Lorikárie araranžská Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Lorikárie ocasotrnná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřovec štíhlý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Lorikárie Rineloricaria sp. red     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby