Autor:
Bc/.killer
Přidáno:
27/12/2008 v 18:21:39
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
24/02/2009 v 15:26:49

Zobrazeno: 6445x Hodnocení: 3.01 Hodnoceno: 844x
1 2 3 4 5

Český název: Lipan podhorní
Latinský název: Thymallus thymallus


Čeleď:Salmonidae (Lososovití)
Původ: Finsko
Maximální velikost: max 60 cm
Vhodná teplota: 10 - 25 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 4,5 - 6,7
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Agresivita: jen v době tření
Charakteristika: Má rád proudící vody s dostatkem kyslíku. V přírodě se vyskytuje v řekách. Lipan je ve velkém počtu rozšířen v lipanových pásmech tekoucích vod. Lipan podhorní osídluje úseky na rozhraní pstruhových a mimopstruhových vod.
Rozmnožování: Tření probíhá od března do června. Samice naklade 3 mm velké jikry do jamek ve štěrku. Jiker je asi 3000 až 6000 na jednu samici. Potěr se vylíhne po dvou týdnech.

V inzerátech: pandicek


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.mrk.cz/Lipan podhorní


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Lín obecný Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Liposarkus madeirský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kančík snášenlivý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pestřenec pětiskvrnný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby