Autor:
Salonka
Přidáno:
06/02/2009 v 04:14:20
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 6138x Hodnocení: 2.94 Hodnoceno: 821x
1 2 3 4 5

Český název: Levátka říční
Latinský název: Physa fontinalis


Čeleď:Physidae (Levatkovití)
Původ: Evropa
Maximální velikost: 1 - 2 cm
Vhodná teplota: 18 - 25 °C
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 25 °dGH
Charakteristika: Jedná se o vodního plže s levotočivou, tenkostěnnou a průsvitnou ulitou. Ulita má nízky kotouč, plášť má vytažený do tří laloků. Ústí je nafialovělé. Tělesný závit je silně nadmutý. Je to plicnatý plž, který patří mezi nejrychleji se pohybující plže. Je to velmi dobrý požírač řas. Má velmi dobrou reprodukční schopnost. Je citlivý na chemismus vody.


Tato fotografie pochází ze stránek http://biolib.czLevátka říční


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Levatka ostrá Č Další sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Měchýřovka východní   Předchozí sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Levatka ostrá L Další sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Škeble sladkovodní     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby