Autor:
Dadka21
Přidáno:
24/11/2008 v 20:22:08
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
21/03/2012 v 22:57:28

Zobrazeno: 6734x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 881x
1 2 3 4 5

Český název: Leskyně skvrnitá
Latinský název: Lampris guttatus


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Lampridae (Leskyňovití)
Původ: Antarktida
Maximální velikost: 2m
Potrava: živá
Agresivita: dravec
Charakteristika: Navdory mírumilovnému vzhledu a malým ustům je zdatný dravec, který se živí kalamáry a rybami, například medůzami a treskami. Má okrouhlé tělo poseté bílými skvrnami a křiklavě červené ploutve. Může vážit až 73 kilogramů.Oči a ústa jsou poměrně malá, čelisti jsou krátké a bezzubé. Tělo pokrývají drobné šupiny, které ale snadno opadávají. Hřbetní ploutev začíná asi v polovině hřbetu a táhne se až k ploutve ocasní. První čtvrtina hřbetní ploutve je vysoká, pak je malá, skoro neznatelný. Řitní ploutev se táhne takové přes zadní polovinu těla, ale je takové malá. Ocasní ploutev je poměrně malá s lehce vykrojenou zadní stranou. Prsní ploutve jsou dlouhé a mohutné. Hřbet je tmavě modrý až fialový, boky modré, břišní strana růžová. Ploutve jsou červené.Způsob jejich života je také dosud neznámí. Je známo jen, že se vyskytují v hloubce 100 až 400 m.
Rozmnožování: Způsob jejich rozmnožování není dosud znám.


Tato fotografie pochází ze stránek http://animaldiversity.ummz.umich.eduLeskyně skvrnitá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Kulohlavec černý Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Letucha evropská (Letucha středomořská)   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Havýš rohatý (Laktorie hranatá) L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Pyskoun čtyrpásý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby