Autor:
Salonka
Přidáno:
15/02/2009 v 21:43:20
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 7487x Hodnocení: 2.95 Hodnoceno: 881x
1 2 3 4 5

Český název: Lazucha prorůstavá
Latinský název: Caulerpa prolifera


Původ: Středozemní moře
Čeleď:Caulerpaceae (Lazuchovití)
Vhodná teplota: 12 - 27 °C
Charakteristika: Mořská rostlina Je to dekorační řasa do akvárií. Řasy rodu Caulerpa patří mezi tzv.zelené řasy, jež jsou zbarveny zeleným chlorophylem a mají podobný metabolismus jako vyšší zelené rostliny. Vlající porost lazuch v akváriu dotváří mořský biotop a spolu s rybami a bezobřatlými je nádrž fantastickou ukázkou podmořského světa, kde tyto rostliny nemají pouze význam estetický, ale jsou i významným činitelem při udržování biologické rovnováhy v mořské nádrži. Voda v nádrži by měla být v neustálem pohybu, který nám zajistí výkonný filtr. Lazuchy nejsou příliš citlivé na salinitu a proto ji můžeme přispůsobovat živočichům. Pro svůj růst využívá lazucha dusikaté látky, které v nádrži vznikají rozkladem produktů látkové přemeny a ze zbytků krmiva. Proto je nutno vytvořit rovnovážný stav mezi potřebami rostlin a živočichů. V mořích, kde tyto rostliny přirozeně rostou, je Sluneční světlo velmi intenzivní. V nádrži by proto měl být dostatek světla.

V inzerátech: Prodám


Tato fotografie pochází ze stránek http://recifal.frLazucha prorůstavá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Lagenandra Thwaitesova Č Další rostlina(podle českého názvu) - Leknín  Daubenyův   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Řeřišnice lyrovitá L Další rostlina(podle latinského názvu) - Růžkatec ponořený     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby