Rybičky s latinským názvem na písmeno A



Abramis ballerus



Cejn siný
Cejn siný

Abramis bjoerkna



Cejnek malý
Cejnek malý

Abramis brama



Cejn velký
Cejn velký

Abramis sapa



Cejn perleťový
Cejn perleťový

Abramites hypselonotus



Úzkotlamka vysokotělá
Úzkotlamka vysokotělá

Abramites hypselonotus



Hlavostojka cejnovitá
Hlavostojka cejnovitá

Acanthicus adonis



Krunýřovec Adonis
Krunýřovec Adonis

Acanthicus hystrix



Krunýřovec černý
Krunýřovec černý

Acanthocobitis botia



Mřenka skvrnkovaná
Mřenka skvrnkovaná

Acanthocobitis urophthalmus



Mřenka cejlonská
Mřenka cejlonská

Acanthodoras cataphractus



Trnovec obecný (pancířnatý)
Trnovec obecný (pancířnatý)

Acanthodoras spinosissimus



Trnovec trnitý
Trnovec trnitý

Acanthophthalmus cuneovirgatus



Sekavec johorský
Sekavec johorský

Acanthophthalmus kuhlii myersi, Pangio myersi



Sekavec thajský
Sekavec thajský

Acanthophthalmus robiginosus



Sekavec západojávský
Sekavec západojávský

Acanthophthalmus semicinctus



Sekavec bornejský
(Sekavec sundský)
Sekavec bornejský (Sekavec sundský)

Acanthopsis choirorhynchus



Sekavec malý
(Sekavec vepřorypý, Sekavec rypákovitý)
Sekavec malý (Sekavec vepřorypý, Sekavec rypákovitý)

Acanthurus dussumieri



Bodlok Dussumierův
Bodlok Dussumierův

Acanthurus nigricans



Bodlok zlatolemý
Bodlok zlatolemý

Acanthurus wijnbergi



Acanthurus wijnbergi
Acanthurus wijnbergi

Acantopsis choirorhynchos



Sekavec vepřorypý
Sekavec vepřorypý

Acantopsis choirorhynchus



Sekavec koňský
Sekavec koňský

Acantopsis octoactinotos



Sekavec lesklý
Sekavec lesklý

Acarichthys heckelii



Akara Heckelova
Akara Heckelova

Acentrogobius vaimosa
(Redigobius balteatus)



Hlavačka vaimoská
Hlavačka vaimoská

Acestrocephalus ginesi



Tetra Ginesova

Acheilognathus elongatoides



Hořavka štíhlounká

Acipenser baeri



Jeseter sibiřský
Jeseter sibiřský

Acipenser gueldenstaedti



Jeseter ruský
Jeseter ruský

Acipenser nudiventris



Jeseter hladký
Jeseter hladký

Acipenser ruthenus



Jeseter malý
Jeseter malý

Acipenser stellatus



Jeseter hvězdnatý
Jeseter hvězdnatý

Acipenser sturio



Jeseter velky
Jeseter velky

Acrochordonichthys falcifer



Proudovec sabažský

Acrochordonichthys guttatus



Proudovec tečkovaný

Acrochordonichthys gyrinus
(Acrochordonichthys ischnosoma)



Proudovec vířivý
Proudovec vířivý

Acrochordonichthys mahakamensis



Proudovec mahakamský
Proudovec mahakamský

Acrochordonichthys septentrionalis



Proudovec thajský

Acrochordonichthys strigosus



Proudovec tenký

Acrossocheilus xamensis



Ostropysk namxamský

Aequidens curviceps
(Laetacara curviceps)



Akara tečkovaná
Akara tečkovaná

Aequidens diadema



Akara diadémová
Akara diadémová

Aequidens guianensis
(Krobia guianensis)



Akara delfínová
Akara delfínová

Aequidens metae



Akara kolumbijská
Akara kolumbijská

Aequidens portalegrensis



Akara pruhovaná
Akara pruhovaná

Aequidens pulcher
(Aequidens latifrons)



Akara modrá
Akara modrá

Aequidens rivulatus



Akara potoční
Akara potoční

Aequidens tetramerus



Akara sedlová
Akara sedlová

Aequidens viridis



Akara Awanova
Akara Awanova

Afromastacembelus plagiostomus



Hrotnočelec africký
Hrotnočelec africký

Agamyxis pectinifrons



Trnovec hřebenočelý
Trnovec hřebenočelý

Akysis clavulus



Proudovec hrbolatý
Proudovec hrbolatý

Akysis vespa



Proudovec vosí
Proudovec vosí

Alabes springeri



Alabes springeri

Alburnus alburnus



Ouklej obecná
Ouklej obecná

Alburnus bipunctatus



Ouklejka pruhovaná

Alfaro cultratus



Živorodka ostrobřichá
Živorodka ostrobřichá

Allenbatrachus grunniens



Žabohlavec vrčivý
Žabohlavec vrčivý

Allotoca dugesi



Alotoka Dugésova
(Gudeidka zlatavá)
Alotoka Dugésova (Gudeidka zlatavá)

Allotoca zacapuensis



Alotoka jezerní
Alotoka jezerní

Alopias vulpinus



Liškoun obecný
Liškoun obecný

Alosa pseudoharengus



Placka velkooká
Placka velkooká

Altolamprologus calvus



Pestřenec příčnopruhý
Pestřenec příčnopruhý

Altolamprologus calvus



Tlamovec Altolamprologus calvus
Tlamovec Altolamprologus calvus

Altolamprologus compressiceps



Cichlida Altolamprologus compressiceps
Cichlida Altolamprologus compressiceps

Altolamprologus compressiceps gold head



Pestřenec žlutohlavý gold head
Pestřenec žlutohlavý gold head

Altolamprologus sp. compressiceps Sumbu



Altolamprologus sp. compressiceps Sumbu
Altolamprologus sp. compressiceps Sumbu

Amblyceps foratum



Bystřinovec malajský
Bystřinovec malajský

Amblyceps macropterus



Bystřinovec pákistánský

Amblyceps mangois



Sumeček vidloocasý
(Bystřinovec asijský)
Sumeček vidloocasý (Bystřinovec asijský)

Amblyceps platycephalus



Bystřinovec plochohlavý

Amblyceps serratum



Bystřinovec kambodžský

Amblyceps variegatum



Bystřinovec thajský
Bystřinovec thajský

Amblydoras hancocki



Trnovec amazonský
Trnovec amazonský

Amblyeleotris guttata



Hlaváč oranžovoskvrnný
Hlaváč oranžovoskvrnný

Ameca splendens



Gudea motýlková
(Ameka / Živorodka půvabná)
Gudea motýlková (Ameka / Živorodka půvabná)

Amia calva



Kaproun obecný
Kaproun obecný

Amphilius platychir



Mřenkovec mřenkovitý
Mřenkovec mřenkovitý

Amphilophus alfari



Cichlida pastelová
Cichlida pastelová

Amphilophus citrinellus
(Cichlasoma citrinellum)



Kančík citrónový
(Cichlida oranžová)
Kančík citrónový (Cichlida oranžová)

Amphilophus labiatus
(Cichlasoma labiatus)



Kančík pyskatý
(Cichlida pyskatá)
Kančík pyskatý (Cichlida pyskatá)

Amphilophus Robertson
(Cichlasoma Robertson)



Kančík tyrkysový
Kančík tyrkysový

Anabas testudineus



Lezoun indický
Lezoun indický

Anableps anableps



Halančík čtyřoký
Halančík čtyřoký

Anadoras grypus



Trnovec tmavý
Trnovec tmavý

Anaspidoglanis macrostoma



Sumíček velkoústý
Sumíček velkoústý

Ancistrini sp. (L082)


Krunýřovec L082
Krunýřovec L082

Ancistrus aguaboensis



Krunýřovec aguaboenský

Ancistrus claro



Krunýřovec claronský
Krunýřovec claronský

Ancistrus haplogenys
(Ancistrus dolichopterus)



Krunýřovec brvonosý
(Krunýřovec modrý)
Krunýřovec brvonosý (Krunýřovec modrý)

Ancistrus minutus



Krunýřovec malý

Ancistrus multispinis



Krunýřovec mnohoostný
Krunýřovec mnohoostný

Ancistrus multispinnis



Krunýřovec mnohoostný
Krunýřovec mnohoostný

Ancistrus multispinnis gold



Krunýřovec mnohoostný zlatý
Krunýřovec mnohoostný zlatý

Ancistrus ranunculus



Krunýřovec žabí
Krunýřovec žabí

Ancistrus sp.



Krunýřovec sp. (obyčejný)
Krunýřovec sp. (obyčejný)

Ancistrus sp. (L109)


Krunýřovec sp. L109
Krunýřovec sp. L109

Ancistrus sp. (L144)


Krunýřovec sp. L144
Krunýřovec sp. L144

Ancistrus sp. (L338)


Krunýřovec hnědý
Krunýřovec hnědý

Ancistrus sp. gold



Krunýřovec sp. Gold
Krunýřovec sp. Gold

Ancistrus sp. gold long fin



Krunýřovec sp. gold long fin

Ancistrus sp. long fin



Krunýřovec sp. závojnatý

Ancistrus tamboensis



Krunýřovec tambonský
Krunýřovec tambonský

Anguilla anguilla



Úhoř říční
Úhoř říční

Anguilla japonica



Úhoř japonský
Úhoř japonský

Anodonta cygnea



Škeble rybniční
Škeble rybniční

Anomalochromis / Pelmatochromis thomasi
(Haplochromis thomasi)



Petřenec / Tlamovec Thomasův
(Cichlidka Thomasova)
Petřenec / Tlamovec Thomasův (Cichlidka Thomasova)

Anomalochromis thomasi



Pestřenec Thomasův
Pestřenec Thomasův

Anoptichthys jordani



Tetra slepá
Tetra slepá

Anostomus anostomus



Úzkotlamka nádherná
(Hlavostojka nádherná)
Úzkotlamka nádherná (Hlavostojka nádherná)

Anostomus taeniatus



Hlavostojka měděná
Hlavostojka měděná

Anostomus ternetzi



Úzkotlamka Ternetzova
(Hlavostojka Ternetzova)
Úzkotlamka Ternetzova (Hlavostojka Ternetzova)

Anostomus trimaculatus



Hlavostojka třískvrnná
Hlavostojka třískvrnná

Aphanius baeticus



Halančíkovec španělský

Aphanius dispar



Halančík perleťový
Halančík perleťový

Aphanius fasciatus



Halančík příčnopruhý
(Halančík pruhovaný)
Halančík příčnopruhý (Halančík pruhovaný)

Aphanius iberus



Halančík španělský
Halančík španělský

Aphiosemion bitaeniatum



Halančík dvoupruhý
Halančík dvoupruhý

Aphyocharax alburnus



Tetra lesklá
(Tetra ouklejotvará)
Tetra lesklá (Tetra ouklejotvará)

Aphyocharax anisitsi



Tetra červenoploutvá
Tetra červenoploutvá

Aphyocharax gracilis



Tetra útlounká

Aphyocharax rathbuni



Tetra Rathbunova
Tetra Rathbunova

Aphyocharax yekwanae



Tetra erebatská
Tetra erebatská

Aphyolebias rubrocaudatus



Vějířovka Aphyolebias rubrocaudatus
Vějířovka Aphyolebias rubrocaudatus

Aphyoplatys duboisi



Štikovec Duboisův
Štikovec Duboisův

Aphyosemion (diapteron) fulgens


Halančík drobný
Halančík drobný

Aphyosemion abacinum
(Diapteron abacinum)



Halančík modroskvrnný
Halančík modroskvrnný

Aphyosemion alpha



Halančík Aphyosemion alpha
Halančík Aphyosemion alpha

Aphyosemion arnoldi



Halančík nigerský
Halančík nigerský

Aphyosemion australe



Halančík pestrý
halančík pestrý

Aphyosemion australe hjerreseni



Halančík pestrý Hjerresenův
Halančík pestrý Hjerresenův

Aphyosemion batesi



Halančík Aphyosemion batesi
Halančík Aphyosemion batesi

Aphyosemion bertholdi



Halančík Aphyosemion bertholdi

Aphyosemion bualanum



Halančík tečkovaný
Halančík tečkovaný

Aphyosemion calliurum



Halančík praporkový
Halančík praporkový

Aphyosemion cameronense



Halančík kamerunský
Halančík kamerunský

Aphyosemion caudofasciatum



Halančík Aphyosemion caudofasciatum
Halančík Aphyosemion caudofasciatum

Aphyosemion celiae



Halančík Celiin
Halančík Celiin

Aphyosemion christy



Halančík červený
Halančík červený

Aphyosemion cognatum



Halančík červenavý
Halančík červenavý

Aphyosemion congicum



Halančík koňžský
Halančík koňžský

Aphyosemion decorsei



Halančík Decorsův
Halančík Decorsův

Aphyosemion deltaense



Aphyosemion deltaense
Aphyosemion deltaense

Aphyosemion elberti
(Aphyosemion bualanum)



Halančík tečkovaný
Halančík tečkovaný

Aphyosemion exigoideum



Halančík skvostný
Halančík skvostný

Aphyosemion fulgens



Halančík třpytný
Halančík třpytný

Aphyosemion gabunense



Halančík gabunský
Halančík gabunský

Aphyosemion geryi
(Roloffia geryi)



Halančík Geryho
Halančík Geryho

Aphyosemion hera



Halančík Aphyosemion hera

Aphyosemion liberiense
(Scriptaphyosemion liberiense)



Halančík liberijský
Halančík liberijský

Aphyosemion loennbergi



Halančík Loennbergův
Halančík Loennbergův

Aphyosemion lugens



Halančík Aphyosemion lugens
Halančík Aphyosemion lugens

Aphyosemion mimbon



Halančík mimbon
Halančík mimbon

Aphyosemion oeseri



Halančík Oeserův
Halančík Oeserův

Aphyosemion pascheni



Halančík Paschenův
Halančík Paschenův

Aphyosemion poliaki



Halančík Poliakův
Halančík Poliakův

Aphyosemion pyrophore



Halančík červenoskvrnný
Halančík červenoskvrnný

Aphyosemion scheeli
(Fundulopanchax scheeli)



Halančík Scheelův
Halančík Scheelův

Aphyosemion schmitti



Halančík Schmittův
Halančík Schmittův

Aphyosemion sjoestedti



Halančík modrý
Halančík modrý

Aphyosemion splendopleure



Halančík skvělý
Halančík skvělý

Aphyosemion striatum
(Aphyosemion lujae)



Halančík oranžový
Halančík oranžový

Apistogramma agassizi



Cichlidka Agassizova
Cichlidka Agassizova

Apistogramma baenschi



Cichlidka Baenschova
Cichlidka Baenschova

Apistogramma bitaeniata



Cichlidka dvoupruhá
Cichlidka dvoupruhá

Apistogramma bitaeniata
(Apistogramma kleei)



Cichlidka dvoupruhá
(Cichlidka Kleeova)
Cichlidka dvoupruhá (Cichlidka Kleeova)

Apistogramma borellii



Cichlidka Borelliho
Cichlidka Borelliho

Apistogramma cacatuoides



Cichlidka papouščí (kakadu)
Cichlidka papouščí (kakadu)

Apistogramma caetei



Cichlidka Kaeta
Cichlidka Kaeta

Apistogramma commbrae
(Apistogramma corumbae)



Cichlidka tečkovaná
Cichlidka tečkovaná

Apistogramma diplotaenia



Cichlidka dvojpruhá
Cichlidka dvojpruhá

Apistogramma elizabethae



Cichlidka Apistogramma elizabethae
Cichlidka Apistogramma elizabethae

Apistogramma hippolytae



Cichlidka Hippolytina
Cichlidka Hippolytina

Apistogramma hongsloi



Cichlidka Apistogramma hongsloi
Cichlidka Apistogramma hongsloi

Apistogramma macmasteri



Cichlidka Macmasterova
Cichlidka Macmasterova

Apistogramma nijsseni



Cichlidka Nijssenova
Cichlidka Nijssenova

Apistogramma ortmanni



Cichlidka Ortmannova
Cichlidka Ortmannova

Apistogramma panduro



Cichlidka panduro
Cichlidka panduro

Apistogramma pertensis



Cichlidka skvrnoocasá
(Cichlidka vytrvalá)
Cichlidka skvrnoocasá (Cichlidka vytrvalá)

Apistogramma reitzigi



Cichlidka žlutá
Cichlidka žlutá

Apistogramma sp. Mamoré



Cichlidka sp. Mamoré
Cichlidka sp. Mamoré

Apistogramma sp. Opal



Cichlidka sp. Opal
Cichlidka sp. Opal

Apistogramma steindachneri



Cichlidka Steindachnerova
Cichlidka Steindachnerova

Apistogramma taeniata



Cichlidka oranžová
Cichlidka oranžová

Apistogramma trifasciata



Cichlidka třípruhá
Cichlidka třípruhá

Apistogramma viejita



Cichlidka pestrá
Cichlidka pestrá

Aplocheilichthys johnstoni



Štikovec Johnstonův
Štikovec Johnstonův

Aplocheilichthys katangae



Štikovec katanžský
Štikovec katanžský

Aplocheilichthys macrophthalmus
(Micropanchax macrophthalmus)



Štikovec zářnooký
Štikovec zářnooký

Aplocheilichthys spilauchen



Štikovec příčnopruhý
Štikovec příčnopruhý

Aplocheilus blockii



Štikovec žlutý
Štikovec žlutý

Aplocheilus dayi



Štikovec cejlonský
Štikovec cejlonský

Aplocheilus lineatus



Štikovec páskovaný
Štikovec páskovaný

Aplocheilus lineatus gold



Štikovec páskovaný Gold
(Halančík páskovaný Gold)
Štikovec páskovaný Gold (Halančík páskovaný Gold)

Aplocheilus panchax



Štikovec indický
Štikovec indický

Apteronotus albifrons



Nožovka Běločelá
(Nožovec běločelý)
Nožovka Běločelá (Nožovec běločelý)

Apteronotus caudimaculosus



Nožovka ocasoskvrnná

Apteronotus eschmeyeri



Nožovka Eschmeyerova

Apteronotus leptorhynchus



Nožovka tenkonosá
Nožovka tenkonosá

Arapaima gigas



Arapaima velká
Arapaima velká

Arapaima gigas



Paúhořovec brazilský
Paúhořovec brazilský

Archocentrus sajica



Kančík zelenooký
Kančík zelenooký

Aristichthys nobilis



Tolstolobec pestrý
Tolstolobec pestrý

Aristochromis christyi



Tlamovec Aristochromis christyi
Tlamovec Aristochromis christyi

Arius jordani



Křížovec Jordanův
Křížovec Jordanův

Arius Seemani



Křížovec Seemanův
Křížovec Seemanův

Arnoldichthys spilopterus
(Peterius spilopterus)



Tetra červenooká
Tetra červenooká

Arothron manilensis



Čverzubec Manilský
Čverzubec Manilský

Arothron sp.



Čtverzubec Arothron sp.
Čtverzubec Arothron sp.

Arothron stellatus



Čtverzubec obrovský
(Čtverzubec hvězdnatý)
Čtverzubec obrovský (Čtverzubec hvězdnatý)

Aspidoras depinnai



Pancéřníček pernambucký
Pancéřníček pernambucký

Aspidoras pauciradiatus



Pancéřníček nejmenší
Pancéřníček nejmenší

Aspidoras poecilus



Pancéřníček poronský
Pancéřníček poronský

Aspidoras rochai



Pancéřníček Rochaův
Pancéřníček Rochaův

Aspidoras taurus



Pancéřníček býčí
Pancéřníček býčí

Aspidoras velites



Pancéřníček harcovník

Aspius aspius



Bolen dravý
Bolen dravý

Astatotilapia calliptera



Tlamovec astatotilapia calliptera
Tlamovec astatotilapia calliptera

Astatotilapia nubila



Tlamovec Astatotilapia nubila
Tlamovec Astatotilapia nubila

Astatotilapia obliquidens



Tlamovec Astatotilapia obliquidens
Tlamovec Astatotilapia obliquidens

Astrodoras asterifrons



Trnovec hvězdočelý
Trnovec hvězdočelý

Astronotus ocellatus



Vrubozubec paví
Vrubozubec paví

Astronotus ocellatus gold



Vrubozubec paví gold
Vrubozubec paví gold

Astronotus ocellatus Red Oscar



Vrubozubec paví Red Oscar
Vrubozubec paví Red Oscar

Astyanax altiparanae



Tetra saopaulská
Tetra saopaulská

Astyanax brachypterygium



Tetra nevelkoploutvá

Astyanax cremnobates



Tetra santacruzská

Astyanax fasciatus mexicanus



Tetra jeskynní
Tetra jeskynní

Astyanax ita



Tetra ita

Astyanax latens



Tetra skrytá

Astyanax leonidas



Tetra Leonidasova

Astyanax Leopoldi



Tetra Leopoldova
Tetra Leopoldova

Astyanax ojiara



Tetra yabotská

Astyanax saguazu



Tetra saguazu

Astyanax turmalinensis



Tetra turmalínová

Auchenipterichthys thoracatus



Trnovčík půlnoční
Trnovčík půlnoční

Auchenoglanis occidentalis



Sumouš západní
(Sumíček západní)
Sumouš západní (Sumíček západní)

Aulonacara steveni Hongi -Ponton



Tlamovec Stevenův Hongi-Ponton
Tlamovec Stevenův Hongi-Ponton

Aulonacara steveni Mbamba Bay



Tlamovec Stevenův Mbamba Bay
Tlamovec Stevenův Mbamba Bay

Aulonocara baenschi



Tlamovec aulonocara baenschi
Tlamovec aulonocara baenschi

Aulonocara hansbaenschi



Akara císařská
Akara císařská

Aulonocara jacobfreibergi



Tlamovec aulonocara jacobfreibergi
Tlamovec aulonocara jacobfreibergi

Aulonocara jacobfreibergi 'EUREKA'



Aulonocara Freibergova
Aulonocara Freibergova

Aulonocara kandeensis



Tlamovec Aulonocara kandeensis
Tlamovec Aulonocara kandeensis

Aulonocara Lwanda



Tlamovec Aulonocara Lwanda
Tlamovec Aulonocara Lwanda

Aulonocara maylandi



Tlamovec aulonocara maylandi
Tlamovec aulonocara maylandi

Aulonocara Orange blanch



Tlamovec aulonocara Orange blanch
Tlamovec aulonocara Orange blanch

Aulonocara sp. Maleri



Tlamovec Aulonocara sp. Maleri
Tlamovec Aulonocara sp. Maleri

Aulonocara sp. Rubin Red



Tlamovec aulonocara sp. Rubin Red
Tlamovec aulonocara sp. Rubin Red

Aulonocara sp.Mamelela



Aulonocara sp.Mamelela
Aulonocara sp.Mamelela

Aulonocara steveni



Tlamovec Aulonocara steveni
Tlamovec Aulonocara steveni

Aulonocara stuartgranti



Akara modravá
(Akara stuartgranti, Tlamovec aulonocara stuartgranti)
Akara modravá (Akara stuartgranti, Tlamovec aulonocara stuartgranti)

Aulonocara stuartgranti rubin red



Tlamovec rudý
Tlamovec rudý

Austrofundulus transilis



Halančík venezuelský
Halančík venezuelský

Axelrodia lindeae



Axelrodie amazonská
Axelrodie amazonská

Axelrodia riesei



Axelrodie kolumbijská
Axelrodie kolumbijská

Axelrodia stigmatias



Axelrodie brazilská
Axelrodie brazilská

Ayarnangra estuarius



Sisora pobřežní


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.




Partneři: Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby