Autor:
Yirka
Přidáno:
02/07/2008 v 07:32:21
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4551x Hodnocení: 2.92 Hodnoceno: 759x
1 2 3 4 5

Český název: Kýlnatka sklovitá
Latinský název: Chela laubuca


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Jihovýchodní Asie
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 24 - 26 °C
Potrava: Všežravá rybka
Doporučené PH: 6,5 - 7
Doporučená tvrdost vody: do 12 °dGH
Agresivita: Mírná ryba
Charakteristika: Zřídka chovaná rybka vhodná do společného akvaria s pravidelnou výměnou vody, výkonnou filtrací a krycím sklem - je dobrým skokanem. Živí se drobným hmyzem sbíraným s hladiny. Trvale se zdržuje těsně pod hladinou.
Pohlavní dimorfismus: Samička je především v období tření buclatější v bříšku.
Rozmnožování: Je možné při použití zarostlé třecí nádrže, v níž se sameček obtáčí kolem samičky, která vypouští 30 - 40 jiker. Líhne se do 24 hod.
Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kurimata zelenavá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kýlnatka trpasličí   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kýlnatka trpasličí L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Gavůnek Chilatherina alleni     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby