Autor:
Viki
Přidáno:
05/03/2008 v 18:53:22
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
24/02/2009 v 11:53:52

Zobrazeno: 7257x Hodnocení: 2.95 Hodnoceno: 843x
1 2 3 4 5

Český název: Kryptokoryna Wendtova
Latinský název: Cryptocoryne wendtii


Typ: akvarijní rostlina
Původ: Asie (Srí Lanka)
Čeleď:Araceae (Áronovité)
Výška: 10 - 40 cm
Šířka: 2,5 - 3,5 cm
Vhodná teplota: 20 - 28 °C
Osvětlení: 0,5 W / l
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 2 - 15°dGH
Charakteristika: Je velmi dekorativnou rostlinou, vyskytující se v několika barevných formách. Vysazujeme ji obvykle skupinově. Kryptokoryna Wendtova by neměla být dlouho na suchu, protože by jí mohly velmi rychle opadávat lístky a hnědnout lístky. V některých akváriích se rozroste, v některých ne. Nesnáší častější přesazování a náhlou změnu prostředí. Záleží na světle - čím více světla, tím více rostlinka poroste.
Rozmnožování: Řízkováním.


Kryptokoryna Wendtova

Více fotek najdete ve fotogalerii této rostliny


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Kryptokoryna wendtnova sp. red Č Další rostlina(podle českého názvu) - Kryptokoryna Wendtova Brown   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Kryptokoryna Walkerova L Další rostlina(podle latinského názvu) - Kryptokoryna wendtnova sp. Green Gecko     Editovat článek     Přidat fotku


Charakteristika: Kryptokoryna Wendtova by neměla být dlouho na suchu, protože by jí mohly velmi rychle opadávat lístky a hnědnout lístky - ?????????? Roste nejen pod hladinou vody, ale také na vlhkých pravidelně zaplavovaných místech.


Pěkná dekorativní rostlinka, která vytvoří hustý porost při dně.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby