Autor:
Horac
Přidáno:
11/01/2008 v 17:15:13
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
31/03/2012 v 15:44:01

Zobrazeno: 11823x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 947x
1 2 3 4 5

Český název: Kryptokoryna červená
Latinský název: Cryptocoryne affinis


Typ: akvarijní rostlina
Původ: Malajský poloostrov (jižní a východní Asie)
Čeleď:Araceae (Áronovité)
Výška: 10 - 30 cm
Šířka: Odnožuje
Vhodná teplota: 18 - 27°C
Osvětlení: 0,3W/l
Doporučené PH: 6,8 - 7,8
Doporučená tvrdost vody: 8 - 20°dGH
Charakteristika: Nenáročná rostlina patřící k nejčastěji pěstovaným akvarijním rostlinám. Pokud má dostatek světla bývá zelená, pokud roste v polostínu bývá mírně fialová. Při dobrých podmínkách roste poměrně rychle. Při velké změně složení vody, teploty či intenzity osvětlení nebo ve vodě s vysokým obsahem dusičnanů a dusitanů může dostat kryptokorynovou nemoc. Ta se projevuje děravěním a později i rozpadem listů. Pokud se podmínky zlepší, nebo si rostlina zvykne na nové podmínky, opět vyroste z oddenků, které zůstanou ve dně. Rostlina může růst i v bahně, ovšem lépe se jí daří pod vodou a v hlubokém zastínění.
Rozmnožování: Množí se postraními kořenovými výběžky -> vytváří husté porosty, které stále houstnou (je třeba je protrhávat) a rozšiřují se do stran.

V inzerátech: Kryptokoryny


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.akvaristika.orgKryptokoryna červená

Více fotek najdete ve fotogalerii této rostliny


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Kryptokoryna brvitá Č Další rostlina(podle českého názvu) - Kryptokoryna cruddasiana   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Křín thajský L Další rostlina(podle latinského názvu) - Kryptokoryna bílá     Editovat článek     Přidat fotku


V dobrých podmínkách brzy zaroste celé dno akvária,vhodná pro začátečníky


Nedám na ni dopustit, začínal jsem s ní a myslím, že to je skvělá rostlina. Dodnes ji mám a jsem ji vděčný, za ty krásné a husté porosty, co dokáže vytvořit.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby