Autor:
Dalibor
Přidáno:
18/03/2008 v 20:40:25
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
03/01/2009 v 18:11:25

Zobrazeno: 7612x Hodnocení: 2.79 Hodnoceno: 792x
1 2 3 4 5

Český název: Krunýřovec štíhlý
Latinský název: Rineloricaria microlepidogaster


Čeleď:Loricariidae (Krunýřovcovití)
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: 15-18cm
Vhodná teplota: 22 - 28 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 5,8 - 7,8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 20 °dGH
Agresivita: klidná bezproblémová ryba
Charakteristika: Je aktivní hlavně v noci často jej můžeme nalézt přisátého na skle akvária nebo ležícího na dně akvária. Přes den vydrží celé dlouhé minuty ležet na svém oblíbeném místě, je to velmi pasivní ryba. Doporučuje se ho krmit drobnou živou potravou, mraženým nebo i rostlinným krmivem, protože řasy většinou nepožírá. V akváriu mají rádi pomalé proudění vody, dostatek úkrytů a štěrbin, do kterých se mohou schovat, a dno vysypané pískem nebo jemnějším štěrkem. Rostou pomalu. Zajímavý tvarem těla, pro chov nenáročný.
Pohlavní dimorfismus: Dospělí samečci mají po stranách hlavy a na prsních ostnech štětinovité výrůstky, samičky ne.
Rozmnožování: Vedle dobrých životních podmínek a dobře udržované nádrže je třeba připravit trubičky o průměru cca 3,5cm delší než je tělo rybek. Toto je možné připravit i ve spoolečenském AQ. Samička klade do nich až 200 jiker, které se líhnou po 9-12 dnech od oplodnění. Proto po cca 7 dnech se doporučuje trubičku s jikrami a samečkem, který se v ní převážný čas zdržuje přemístit do odchovné nádrže se stejnou vodou. Odchovná nádrž musí být udržována perfektně čistá. Samečka ponecháváme s jikrami do vykulení. Potěr pak krmíme nejmenší živou potravou, později můžeme doplnit o řasy.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.familie-hauffe.deKrunýřovec štíhlý

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Krunýřovec štětinatý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Krunýřovec stužkovitý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Lorikárie araranžská L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Lorikárie štíhlá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby