Autor:
Horac
Přidáno:
03/11/2007 v 18:16:59
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
22/02/2009 v 16:57:20

Zobrazeno: 10405x Hodnocení: 2.8 Hodnoceno: 841x
1 2 3 4 5

Český název: Krunýřovec spanilý (Pekoltie spanilá)
Latinský název: Zonancistrus pulcher


Čeleď:Loricariidae (Krunýřovcovití)
Původ: řeka Rio Negro v Brazílii
Maximální velikost: 7 cm
Vhodná teplota: 23 - 27°C
Potrava: hlavně rostlinožravý, ale přijme i drobnou živou potravu
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 5 - 20°dGH
Agresivita: vůči svému druhu teritoriální
Charakteristika: Vytváří si malá teritoria - někdy je teritoriem jen dutina v kusu dřeva. V akváriu potřebuje často vyměňovat vodu, protože nesnáší vysokou koncentraci dusičnanů. Má rád množství úkrytů, silné proudění vody a tlumené osvětlení.
Pohlavní dimorfismus: Samci se poznají podle zřetelně širší partie hlavy, menší plnosti těla a poněkud silnějších štětinových výrůstků.
Rozmnožování: Samice klade až 100 vajíček velkých asi 3mm, z nichž jsou teprve po 8 dnech již dosti vyvinuté larvy. Odchov je možný krmnými tabletami a naupliemi žábronožky solné.

V inzerátech: pandicek


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.auburn.eduKrunýřovec spanilý (Pekoltie spanilá)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Krunýřovec sp. závojnatý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Krunýřovec štětinatý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Slimule živorodá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Gudea lemovaná     Editovat článek     Přidat fotku


domiss: tak tu poslední fotku pekoltie co si poslala,tak jí rovnou nahlaš jako chybnou..jedná se o řasožravého krunýřovce podle tlamy..tzn vsadil bych na ancistruse sp.


domiss: to co si poslala do atlasu mi připomíná spíš ancistruse sp. než peckoltii pulcher a asi to tak i bude..Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby