Autor:
Novypes
Přidáno:
18/06/2008 v 18:56:27
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
08/11/2008 v 14:04:52

Zobrazeno: 10169x Hodnocení: 2.9 Hodnoceno: 790x
1 2 3 4 5

Český název: Krunýřovec sp. Gold
Latinský název: Ancistrus sp. gold


Čeleď:Loricariidae (Krunýřovcovití)
Původ: vyšlechtěn
Maximální velikost: 15 cm
Vhodná teplota: 24 - 26 °C
Potrava: všežravec - tablety, vločkové krmivo , zelenina anebo ne živé patentky atd., jen mražené atd.
Doporučené PH: 6.5 - 7
Doporučená tvrdost vody: 2 - 15 ° dGH
Agresivita: Skoro není, jen proti samcům stejné čeledi
Charakteristika: Tento krunýřovec je jen albín od své původní hnědé formy (Krunýřovec sp. (obyčejný)). Rád se zdržuje u kořenů a jiných úkrytů. Rád má akvária s jeskyněmi a úkryty.
Pohlavní dimorfismus: Od 5 a více cm má sameček vousky na tlamce a na čele, silné a dlouhé; samička má vousky na tlamce, krátké a tenké, v jedné řadě. Samec bývá i větší.
Rozmnožování: Předpokladem pro úspěšný odchov je chovat několik jedinců od mládí společně v jedné nádrži. Dospělý sameček obhajuje teritorium. Pro vybraný pár postačí středně velká nádrž bez osázení, s vloženou břidlicí, kameny, jeskyňkami nebo trubkou. Rybky se vytírají do jeskyněk, kde samička lepí jikry na podklad. Potěr se vykulí za 3-5 dní, za další 4 dny stráví žloutkový váček. Pro odchov bohatě stačí sušené krmení a řasy. Růst zrychlí salátové listy - zakrátko se pokryjí řasou a změknou. Jeden pár se může třít, ale i na normílním teploměru, pod který nakladou jikry.


Krunýřovec sp. Gold

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Krunýřovec sp. červený Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Krunýřovec sp. gold long fin   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřovec hnědý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřovec sp. gold long fin     Editovat článek     Přidat fotku


pol: Na mladé rybce pohlaví nerozeznáš. Pohlavní rozdíly (především dlouhé vousky kolem celé tlamky) se začínají projevovat tak od velikosti 6-7cm, to je ve stáří 6-9 měsíců.


uz pul roku ho mam vakvarku a chtel bych koupit partnera pozna se na mladych pohlavy abych nekoupil druheho samce


chtěl bych se jen zeptat jestli se může gold ancitrus skřížit s obyčejnýmSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby