Autor:
Horac
Přidáno:
23/11/2007 v 19:29:41
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
20/03/2012 v 09:31:59

Zobrazeno: 9266x Hodnocení: 2.95 Hodnoceno: 766x
1 2 3 4 5

Český název: Krunýřovec kopinatý (L010)
Latinský název: Rineloricaria lanceolata


Čeleď:Loricariidae (Krunýřovcovití)
Původ: Amazonie
Maximální velikost: 10-12 cm
Vhodná teplota: 22 - 28°C
Potrava: všežravec, pořevažuje rostlinná potrava a řasy, jinak veškerá zbytková na dně, bezobratlí
Doporučené PH: 6,4 - 7,8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 20°dGH
Agresivita: mírumilovná rybička
Charakteristika: Klidná rybky vhodná do společenské nádrže, je aktivní jsou téměř celý den, ale kvůli jejich plachosti je většinou najdete spíše u dna. V akváriu mají rádi pomalu proudící vodu a velké množství úkrytů (jeskyně, štěrbiny, kořeny, kameny, rostliny...). Pokud se je budete pokoušet vytřít, doporučuje se je v období tření chovat odděleně od ostatních ryb. Jinak s ním ve společném akváriu nejsou problémy. Existuje i red varieta tohoto druhu. Vyžaduje nádrž o minimálním objemu 60 litrů a je vhodné je chovat v poměru 1 sameček na dvě až tři samičky.
Pohlavní dimorfismus: Dospělí samci mají na stranách hlavy a na prsních ostnech štětinovité výrůstky, samice ne.
Rozmnožování: Vytírají se v dutinách a jeskyních, které jdou nahradit například plastovou trubkou o průměru asi 50 mm. Klade až 100 jiker o které se stará převážně samička. Plůdek se líhne do čtrnácti dnů a přijmá drobnou živou potravu. Rodiče hlídají jak jikry tak plůdek.


Krunýřovec kopinatý (L010)

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Krunýřovec klaun Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Krunýřovec L 015   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřovec štětinatý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Lorikárie araranžská     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby