Autor:
Horac
Přidáno:
08/10/2007 v 17:43:46
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
16/02/2009 v 10:24:51

Zobrazeno: 12189x Hodnocení: 2.93 Hodnoceno: 945x
1 2 3 4 5

Český název: Krunýřovec černý
Latinský název: Acanthicus hystrix


Čeleď:Loricariidae (Krunýřovcovití)
Původ: Amazonka, Francouzská Guyana
Maximální velikost: v akvárium 50 cm, v přírodě až 90
Vhodná teplota: 21 - 27°C
Potrava: převážně rostlinožravý
Doporučené PH: 6,5 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 6 - 17° dGH
Agresivita: mírně teritoriální
Charakteristika: Vzhledem k jeho velikosti je potřeba velké akvárium. Jejich počet by měl záviset na velikosti nádrže, protože pokud nemají dostatek prostoru, teritorium. Rostliny zvolte takové, aby se dobře přichytily například ke dřevu, jinak je vyhrabou. Od krunýřovce Adonis se liší tím, že má tělo uhlově černé, beze skvrn. Potřebuje úkryty a kořeny - dřevo. Aktivní je spíše v noci. Lze chovat ve skupině, ale musí být velké akvárium.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají delší osten žaberního mezivíčka a silněji ozubené ostny na prsních ploutvích než samičky.
Rozmnožování: Pár se vytře do úkrytu.

V inzerátech: Koupím tetry


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.tropicalfishfinder.co.ukKrunýřovec černý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Krunýřovec brvonosý (Krunýřovec modrý) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - krunýřovec červenavý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřovec Adonis L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Mřenka skvrnkovaná     Editovat článek     Přidat fotku


je to jeden z největších krunýřovců..může mít klidně přes metr..a v dospělosti se dá zaměnit s krunýřovcem adonisSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby