Autor:
Horac
Přidáno:
29/09/2007 v 19:07:55
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
17/11/2008 v 17:19:57

Zobrazeno: 15356x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 922x
1 2 3 4 5

Český název: Krunýřovec Adonis
Latinský název: Acanthicus adonis


Čeleď:Loricariidae (Krunýřovcovití)
Původ: Brazílie - řeka Tocantins
Maximální velikost: v přírodě prý až metr, v akváriích maximálně půl
Vhodná teplota: 22 - 27°C
Potrava: rostlinožravec
Doporučené PH: 6,5 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 5 - 18°dGH
Charakteristika: Je charakteristický hodně protáhlou dvoucípou ocasní ploutví. V přírodě žijí v rychle tekoucích vodách. To by mělo být splněno i v akváriu (proud vody ze silného čerpadla je téměř nezbytný, aby se cítily dobře). Jeho pancéřové štítky jsou hustě pokryté zoubky a trnovitými výrůstky. Počet jedinců by měl záležet na velikosti nádrže, protože ve stísněných prostorách mohou urputně bojovat o teritorium. Pokud nejsou rostliny dobře zakořeněny, vyhrabává je. Mají rády hodně kořenů - pokud mají nedostatek celulózy, část jich ostrouhají a požijí, čímž se jejich deficit doplní. Mláďata jsou černá s tečkami. Po čase tečky zmizí. Tento krunýřovec je největší vůbec.
Rozmnožování: V akváriích se rozmnožuje jen vzácně.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.koi-aquaristik-partner.atKrunýřovec Adonis

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Krunýřovec (L136, L262, LDA05) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Krunýřovec aguaboenský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - úzkotlamka cejnovitá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřovec černý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby