Autor:
Vera007
Přidáno:
30/06/2009 v 11:22:43
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4943x Hodnocení: 2.92 Hodnoceno: 844x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Křížovec severoaustralský
Latinský název: Neoarius berneyi (Arius cleptolepis)


Čeleď:Sumci - Ariidae (Křížovcovití)
Původ: sever Austrálie a Nová Guinea
Maximální velikost: kolem 40 cm
Vhodná teplota: 20 - 28 °C
Doporučené PH: 6,5 - 8
Agresivita: k rybám stejné velikosti neagresivní
Charakteristika: Je podobný Arius graeffei, ale má menší oko a delší hřbetní ploutev. Jak v přírodě tak v akváriu se rád zdržuje v proudící vodě. Vyskytuje se i v brakickém prostředí. Živí se korýši, larvami hmyzu, rostlinami a různými zbytky, které najde na dně. V akváriu má rád kameny, kořeny a plovoucí dřevo.
Rozmnožování: Rozmnožování této ryby nzatím není příliš známé. Předpokládá se, že sameček po nakladení jiker nosí jikry v tlamce, dokud se nevylíhnou.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.planetcatfish.comKřížovec severoaustralský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Křížovec Seemanův Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Krunýřice ribeirská   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra Lacortova L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Křížovec priamanský     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby