Autor:
Jirkajirka
Přidáno:
24/04/2008 v 14:53:26
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 7508x Hodnocení: 2.93 Hodnoceno: 850x
1 2 3 4 5

Český název: Krevetka denticulata
Latinský název: Neocaridina denticulata


Čeleď:Caridea (Krevety)
Původ: Asie
Maximální velikost: do 3 cm
Vhodná teplota: 18 - 29 °C
Potrava: řasy, rostliny
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Agresivita: mírumilovná
Charakteristika: Ideální druh pro začátek. Hodí se jen k malým rybám, doporučují je ale chovat odděleně. Dorůstá sotva 3 cm. Zbarvení je závisle na podkladu.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je téměř bezbarvý a sklovitě průhledný, samička je větší, plnějších tvarů a pestřeji zbarvená.
Rozmnožování: Samička nosí vajíčka, která jsou dobře patrná a dozrávají každých 4 - 5 týdnů. Z vajíček se po cca 21 dnech vylíhnou miniaturní krevetky.

V inzerátech: ! AKVARIJNÍ ROSTLINY A ŽIVOČICHOVÉ!


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.wirbellose.de/Krevetka denticulata

Více fotek najdete ve fotogalerii tohoto živočicha


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Krevetka crystal red Č Další sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Krevetka desmarestii   Předchozí sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Piskořka věžovitá L Další sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Krevetka červená     Editovat článek     Přidat fotku


domiss: zatim je nemam ale chci poridit. mam toho celkem dost ale krevety zatim ne :-(Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby