Autor:
Speedtt
Přidáno:
06/05/2008 v 16:32:00
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
12/02/2009 v 23:31:04

Zobrazeno: 6342x Hodnocení: 2.95 Hodnoceno: 785x
1 2 3 4 5

Český název: Krevetka červenonosá (nosorožčí)
Latinský název: Caridina gracilirostris


Čeleď:Caridea (Krevetky)
Původ: Srí lanka
Maximální velikost: 4 cm
Vhodná teplota: 22 - 26 °C
Potrava: všežravec (opravdu vše co najde), hlavně řasy
Doporučené PH: 6,5 - 7,8
Doporučená tvrdost vody: 10 - 20 °dGH
Agresivita: mírumilovná
Charakteristika: Má protažený, shora červeně zdobený rypák - odtud její název. Jedná se o poměrně těžko sehnatelný druh. Jde o denní krevetku, velmi aktivní a dominantní. Nedoporučuje se chovat ji s menšími krevetkami. Je velice zajímavá na pozorování, protože je ve vhodných podmínkách dosti aktivní. Pokud jim však podmínky nevyhovují, tak se skrývají. Jsou vhodné do společnosti malých rybek, které je nepovažují za potravu.
Pohlavní dimorfismus: Samice jsou větší. Samečci jsou na rozdíl od samiček překrásně červeně vybarvení.
Rozmnožování: Vajíčka kladou bez problémů, odchov je však poněkud obtížnějíší. Vývoj probíhá přes larvální stádium. Je potřeba brakická voda o koncentraci soli 15 ppt. Do sladké vody je můžeme umístit nejdříve po 55 dnech.

V inzerátech: ! AKVARIJNÍ ROSTLINY A ŽIVOČICHOVÉ!,


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.gerdvoss.deKrevetka červenonosá (nosorožčí)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Krevetka Caridina cf. babaulti Č Další sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Krevetka crystal red   Předchozí sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Krevetka "indián trpaslík" L Další sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Krevetka Caridina gracilirostris     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby