Autor:
Evica39
Přidáno:
12/02/2009 v 22:14:02
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
27/03/2012 v 12:53:11

Zobrazeno: 6418x Hodnocení: 3.01 Hodnoceno: 818x
1 2 3 4 5

Český název: Krevetka Caridina cf. babaulti
Latinský název: Caridina cf. babaulti


Čeleď:Atyidae - Korýši
Původ: Asie - Indie, Srí Lanka
Maximální velikost: 2,5 - 3 cm
Vhodná teplota: 16 - 26 °C
Potrava: vodní řasy
Doporučené PH: 7,0
Doporučená tvrdost vody: 6 - 20 °dGH
Agresivita: mírumilovný druh
Charakteristika: Je barevně jedním z nejvariabilnějších druhů sladkovodních krevet. Pochází z čistých, rychle tekoucích, dobře okysličených vod. Pro svoji nenáročnost je vhodná pro krevetkové začátečníky. V akváriu jí vyhovuje písčité dno s množstvím úkrytů a rostlinami. Taky do něj můžeme umístit nekolik kusů netlejícího opadaného listí z dubu či buku. Krevetkám doplní jídelníček a působí příznivě při trávení. V akváriu působí jako zdravotní policie, požírá zbytky potravy, případně uhynulé ryby. Pokud se v nádrži zhorší podmínky, krevetky se z ní snaží uniknout sebemenší skulinou. Tak jako jiné krevetky jsou i tyto velmi zrnitelné po svlečení krunýře. Svlečky z nádrže neuklízejte, krevetky ho samy zlikvidují. Krevetky je lepší chovat v hejnu 6 a více kusů. Jejich barva variuje, převažuje zelená.
Pohlavní dimorfismus: Samička je větší než sameček.
Rozmnožování: I v akváriích snadno rozmnožitelný druh. Nevyžaduje mořskou ani braktickou vodu. Samička mnosí vajíčka zprvu na zádech, později je přesune pod bříško. Nosí jich až 30ks.

V inzerátech: ! AKVARIJNÍ ROSTLINY A ŽIVOČICHOVÉ!


Tato fotografie pochází ze stránek http://plantedtank.netKrevetka Caridina cf. babaulti


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Krevetka Caridina cantonensis var. Blue tiger Č Další sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Krevetka Caridina gracilirostris   Předchozí sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Krevetka Caridina cantonensis var. Blue tiger L Další sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Krevetka sp. Čmelák     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby