Autor:
Salonka
Přidáno:
09/02/2009 v 21:49:16
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 27521x Hodnocení: 2.96 Hodnoceno: 1144x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Krakatice obrovská
Latinský název: Architeuthis dux


Čeleď:Architeuthidae
Původ: Pacifik, Japonsko
Maximální velikost: 13 - 22 m
Potrava: Masožravec
Charakteristika: Žije v hloubce kolem 600 m. Je to jeden z největších druhů hlavonožce. Vzhledem je podobná sepii. Má protáhlé tělo s dvěma očima na stranách. Má deset chapadel - osm stějně dlouhých chápadel, zbylé dvě chápadla jsou jen jakési "ruce", které jsou delší a na konci rozšířenější. Celé chapadla mají miskovité přísavky, které jsou navíc opatřeny chitinovými zoubky. Jediným nepřítelem pro krakatici je vorvaň. Krakatice má největší oko z živočišní říše, společně s kalmárem Hamiltonovým. Dožívá se kolem 5 let.
Pohlavní dimorfismus: Samec měří kolem 10 metrů (včetně prodloužených chapadel), samice 13 metrů.
Rozmnožování: Nedají se chovat, jediný pokus o chov byl v roce 2000, kdy se o to pokoušel jeden novozélandský teutholog, ale mláďata, která choval s cílem odchovat dospělé jedince, zemřela.


Tato fotografie pochází ze stránek http://japancast.netKrakatice obrovská


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořský živočich(podle českého názvu) - Krab Neopetrolisthes ohshimai Č Další mořský živočich(podle českého názvu) - Kreveta drsná   Předchozí mořský živočich(podle latinského názvu) - Tučňák patagonský L Další mořský živočich(podle latinského názvu) - Lachtan galapážský     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby