Autor:
Yirka
Přidáno:
15/09/2008 v 08:12:09
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
30/03/2012 v 04:48:35

Zobrazeno: 10823x Hodnocení: 2.71 Hodnoceno: 913x
1 2 3 4 5

Český název: Kostlín skvrnitý
Latinský název: Lepisosteus oculatus


Čeleď:Lepisosteidae (Kostlínovití)
Původ: Missipi, Mexický záliv
Maximální velikost: 120 cm
Vhodná teplota: 12 - 18 °C
Potrava: Masožravá ryba
Doporučené PH: 7
Doporučená tvrdost vody: 10 - 15 °dGH
Agresivita: Dravá ryba
Charakteristika: Velká dravá ryba vhodná pro jednodruhovou nádrž. Ta musí být hustě osázená a se silným krycím sklem a dobrou filtrací. Ryby vyžadují dokonalou hygienu nádrže.Má válcovité tělo . Tlamu má protaženou plnou zubů, podobá se spíše zobáku. Nelze chovat s menšími rybami, proto je ideální chov v jednodruhové nádrži. Dobře skáče nad hladinu. Snáší brakickou vodu, vysoká teplota vody mu neprospívá. Aktivní je především v šeru a v noci.
Pohlavní dimorfismus: Nebyl popsán.Obtížně zjistitelné pohlaví.
Rozmnožování: Tře se na jaře v mělké vodě, kde rozptýlené lepivé jikry ulpívají na rostlinách.V zajetí je odchov obtížný. Jikry jsou jedovaté.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www9.plala.or.jp/Kostlín skvrnitý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kostlín plochonosý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kosuati malý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Bahník americký L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kostlín americký (Kostlín obecný)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby