Autor:
Dadka21
Přidáno:
07/09/2008 v 23:31:49
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
09/04/2009 v 16:11:39

Zobrazeno: 8752x Zatím nehodnoceno
1 2 3 4 5

Český název: Koi kapr (barevný kapr)
Latinský název: Cyprinus carpio


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Východní Asie - Japonsko
Maximální velikost: 30 - 80 cm
Vhodná teplota: 10 - 20 °C
Potrava: všežravec, pečivo a nejlépe granule
Doporučené PH: 6,5 - 7,4
Doporučená tvrdost vody: 2 - 30 °dGH
Agresivita: mirumilovný
Charakteristika: V mládí je tvar těla těchto tradičních okrasných ryb protáhlý, se středně vyklenutým hřbetem. Dospělé ryby jsou mohutné s torpédovitým tělem. Široká tlamka na velké hlavě má 2 páry vousků. Mimořádně variabilní zbarvení se dosáhlo u okrasných barevných kaprech stoletým úsilím chovatelů a šlechtitelů. Koi kapr rychle vyrůstá z průmerných akvarií. Optimalní velikost a zbarvení dosáhne ve větších venkovních okrasných jezírkách. Kvalita vody je pro chov velmi důležitá. Vyžadují vody bez přítomnosti nitritu, nitrátů a velmi stabilní PH. Povahou jsou velmi krotké, dokážou si navyknout na přítomnost svého majitele. Slyší na volání a je možné je krmit z ruky. Jsou to zdatní bagristé, svými tlamkami přeryjí veškeré dno v nádrži. I když se podle literatury uvádí, že koi je mírumilovný druh, rád si spestří jídelníček drobnými rybami.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají výčnělek na prsních ploutvích, samička je plnější v bříšku.
Rozmnožování: Vytírají se do rostlin.

V inzerátech: Prodám levně anubias barteri var nana


Tato fotografie pochází ze stránek www.aqua-fish.netKoi kapr (barevný kapr)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kobercovec australský (Žralok obojkový barevný) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Koi-Skalar   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Halančík diamantový L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kapr obecný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby