Autor:
Evica39
Přidáno:
17/12/2008 v 15:58:52
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
21/03/2012 v 21:30:03

Zobrazeno: 5114x Hodnocení: 2.91 Hodnoceno: 810x
1 2 3 4 5

Český název: Kněžík kostkovaný
Latinský název: Halichoeres hortulanus


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Labridae (Pyskounovití)
Původ: Indický a Tichý oceán, pobřeží Jihoafrické republiky, Indo-Pacifik: Rudé moře, Jižní Afrika, Marquesan a Tuamotu ostrovy, Japonsko, Velký bariérový útes.,
Maximální velikost: 27 - 35 cm
Vhodná teplota: 22 - 27 °C
Potrava: živí se drobnými bezobratlými a rybkami
Doporučené PH: 8,1 - 8,4
Agresivita: vysoká vnitrodruhová agresivita
Charakteristika: Vyskytuje se nad písčitým dnem čistých lagun v hloubce od 1 do 30 metrů. V akváriu poměrně odolný druh. Vyžaduje však velkou nádrž (minimálně 2 metry dlouhá) s velkou plochou písčitého dna a úkryty ve skalách. Vzhledem k jeho vnitrodruhové agresivitě je vhodný chov pouze jednoho jedince v nádrži. Primárně masožravci - bentické bezobratlé živočichy, zejména korýše, kraby, mušle a krevety, také ryby a jikry. V zajetí konzumují i mraženou potravu a příležitostně i umělá krmiva. S příjímáním potravy mohou být během aklimatizace problémy.
Pohlavní dimorfismus: Proterogynní hermafrodit - všichni jedinci dospívají v samice, někteří se posléze mění v samce. Samci jsou zelenaví s typickou tmavou šachovnicovou kresbou na bocích.
Rozmnožování: V akváriu se dosud nezdařilo.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.richard-seaman.comKněžík kostkovaný


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Kněžík Janssenův Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Kněžík královský (Kněžík královnin)   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Muréna vlnkovaná L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Kněžík hřbetoskvrnný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby