Autor:
Hanča
Přidáno:
28/09/2008 v 22:09:10
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
15/02/2009 v 21:58:02

Zobrazeno: 6827x Hodnocení: 3 Hodnoceno: 884x
1 2 3 4 5

Český název: Kněžík duhový
Latinský název: Coris julis


Čeleď:Labridae (Pyskounovití)
Původ: východní pobřeží Atlantiku, Středozemní moře
Maximální velikost: 25 cm
Vhodná teplota: 12 - 15 °C
Potrava: drobná živá
Doporučené PH: 8,0 - 8,4
Agresivita: mírný
Charakteristika: Je to pyskounovitá ryba s protáhlým tvarem těla. Patří k nejkrásnějším rybám v celé oblasti Středozemního moře. Je to velmi čilý obyvatel dna. Má rád ticho a klid. Když je vyrušen, nebo při odkládaní ke spánku, se zavrtáva ležmo do písku. Hrabe do dna a to převážně v noci. Může měnit barvu. V mládi působí jak čističi. Jeho tělo má podélné pruhy, které jsou u samice béžové na bílém podkladu. V akváriu se této rybce daří velice dobře.
Pohlavní dimorfismus: Hermafroditický. Samec je pruhován velice pestře a to zářivými perleťovými barvami. Zvláštností je to, že v mládi žije jako samice a později se přeorientuje na samce.
Rozmnožování: Rozptylovač jiker.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.maestropescador.com/Kněžík duhový


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kněžík černoocasý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kobercovec australský (Žralok obojkový barevný)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Síh peleď L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Pancéřníček juruánský     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby