Autor:
Dadka21
Přidáno:
05/09/2008 v 21:53:10
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
12/04/2009 v 09:18:00

Zobrazeno: 18547x Hodnocení: 2.88 Hodnoceno: 1204x
1 2 3 4 5

Český název: Klaun očkatý
Latinský název: Amphiprion ocellaris


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Pomacentridae (Sapínovití)
Původ: Indický a Tichý oceán, jižní Japonsko, okolí Filipín
Maximální velikost: 10cm
Vhodná teplota: 24 - 26 ºC
Potrava: všežravý, přijímá mraženou i umělou vločkovou potravu
Doporučené PH: 8,4
Doporučená tvrdost vody: 1,023 - 1,027
Charakteristika: Žije v pobřežních vodách korálových útesů. Je to jeden z nejhezčích klaunů. Tělo má červenooranžové nebo žluté s třemi bílými, tmavě lemolovanými pásy. Je to teritoriální ryba. V akváriu by měl mít k dispozici sasank, která mu slouží jako úkryt. Ve velké sasance se může najednou schovávat i více kusů. V akváriu se množí zřídka. Své jméno dostal podle kolébavého způsobu plavání.
Pohlavní dimorfismus: Samec je menší než samice. Samice mají druhý bílý příčný pruh rozšířený až do hřbetní ploutve. U samců je tento pruh zůžený,nerozbíhá se ani dopředu ani dozadu.
Rozmnožování: V akváriu se tře u přísavného terče sasanky, v krytu jejích žahavých chapadel, ale i na strop jeskyňky bez přítomnosti sasanky. Snůžka obsahuje až 600 jiker.Pro vytření je nutná dobrá výživa a vhodná sasanka. Samec hlídá jikry, po asi devíti dnech se plůdek vykulí.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.mattonimages.skKlaun očkatý

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Klaun obojkový (Klaun uzdičkatý) Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Klaun ostnitý (dvouostnitý)   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Klaun maledivský L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Klaun zdobený     Editovat článek     Přidat fotku


je to moc hezké zvířátko mám ho doma a učím ho různé kousky jako třeba proskočit malinkou obručí a také s ním jezdím na výstavy jsou to velmi inteligentní ryby.PS:moje rybička se jmenuje Nemo :-) :-) :-) :-)


Dobrý den. Je pravda, že klaun očkatý potřebuje akvarium na 100 l vody i kdybych tam chtěla mít jen jednoho?Děkuji za odpověď


Mám pár těchto ryb a jsou to velice zajímavé ryby svým chováním.


Ješ to nádherná ryba :-). Můj spolužák chová také rybičky, ale i různá zvířátka, kameny a rostliny, možná toho má i víc. :-) :-) :-) :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby