Autor:
Salonka
Přidáno:
11/01/2009 v 23:26:06
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 6628x Hodnocení: 3.02 Hodnoceno: 805x
1 2 3 4 5

Český název: Keporkak (hrbáč velryba)
Latinský název: Megaptera novaeangliae


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Balaenopteridae (Plejtvákovití)
Původ: Po celém světě
Maximální velikost: 11 - 16 m
Potrava: Ryby, kořýši, olihně
Charakteristika: Keporkak je kosticový kytovec. Jeho horní část těla je temně modročerná, na spodní části je bledší, nebo má bílé skvrny. Na horní čelisti má na každé straně 300 - 400 kostic. Svoji potravu loví keporkaci tak, že malá hejna ryb, která plavou v moři, obklopí bublinovou klecí, které si ryby bojí. Protože se rybky nepohybují, keporkaci mají snadnou kořist přímo před sebou. Říká se jim i "Andělé" oceánů.
Rozmnožování: Rozmnožují se v teplých vodách Karibiku. Samice rodí mládě ocasem napřed, aby se neutopilo. Matka plave s mláďetem, na hladině ho učí plavat za pomoci druhé velryby tzv.tetičky.

V inzerátech: Prodám Black Molly


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.wilsonsalmanac.comKeporkak (hrbáč velryba)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Kavalír proužkovaný Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Kladivoun obecný   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Žralok velkoústý L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Slizoun žlutoocasý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby