Autor:
Horac
Přidáno:
17/07/2007 v 13:38:29
Autor změny:
Dadka21
Naposledy změněno:
18/09/2008 v 22:45:14

Zobrazeno: 23717x Hodnocení: 2.76 Hodnoceno: 1361x
1 2 3 4 5

Český název: Kardinálka čínská
Latinský název: Tanichthys albonubes


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: jižní Čína
Maximální velikost: 4 cm
Vhodná teplota: 18 - 23°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15° dGH
Agresivita: mírumilovná, hejnová rybička
Charakteristika: Tato čilá rybka je světle fialová až hnědá. Je extrémně nenáročná a tak je ideální i pro začínající akvaristy. Dobře snáší nižší teploty, takže se v létě může chovat třeba i venku. Vyšší teploty než 23°C jí ale neprospívají. Pokud je rybička osamělá, ztrácí barvu a plaše se schovává. Jestliže ale máte v akváriu hejnko osmi a více těchto rybiček, jsou nejen čilé, ale i hezky zbarvené. V zajetí byly vyšlechtěny také závojová a zlatohřbetá forma. Od oka až po konec ocasního stébla se táhne tenký žlutý pás, zakončený na začátku ocasní ploutve černou skvrnou. Skvrnu obkružuje směrem ke konci ploutve červené zbarvení. Šupiny mají tmavý okraj.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou menší, výrazněji zbarvení a mají červeně lemovanou tlamku. Samičky jsou o něco větší a plnější v bříšku.

Rozdíl mezi pohlavími - Kardinálka čínská

Rozmnožování: Třou se ve spleti jemnolistých rostlin. Samička klade až 200 poměrně velkých jiker. Některé samičky se třou v intevalech a kladou jikry do rostlin v malých dávkách, i několik dnů po sobě. Po 36 hodinách se líhne plůdek, kteý se do sedmi dnů rozplave. Tření se může od jara do léta opakovat každé tři týdny. Pozor - pokud se samička včas nevytře, tak zatvrdne.

V inzerátech: Kardinálky čínské


Tato fotografie pochází ze stránek http://christophe.corbineau.free.frKardinálka čínská

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Karas zlatý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kardinálka vietnamská   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Tanganicodus irsacae L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kardinálka vietnamská     Editovat článek     Přidat fotku


Před rokem jsem si koupil 5 kardinálek a vytvořil jsem pro ně speciální akva.25 rostlinek,jemnný štěrk a pár dekorativních kořenů.Za krátkou dobu de blížila zima a tak jsem je nechal přezimovat.Já množím pouze ryby které se třou velmi těžko jako halančíci.Na jaře jsem jim zvýšil teplotu a do 2 dnů se mi vytřeli.Po zhruba půl roce jsem měl plus,mínus 500 kardinálek.Je to dřina je tam mít když jich máte 500 v 50 litrovém akva.


Pokud o ně máte stále zájem, tak mohu nabídnout za 10Kč/kus - vlastní odchov.


**mr: To je fakt,je to nenáročná rybka do společného akvária,škoda,že skoro zmizela z prodejen.


Sice to není tak výrazná rybka, ale je vděčná a nenáročná. Pravidelně se mi vytírá ve společenském akváriu a mladý přežijí, bez problémů, pokud se mají kde schovat.


Tu bych si mohla koupit, podle toho, co o ní píšete. Dnes se půjdu podívat na ní do akvaristiky, tak mi držte palečky ať ji mají o)))Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby