Autor:
Viki
Přidáno:
04/03/2008 v 17:30:06
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 20000x Hodnocení: 2.8 Hodnoceno: 1293x
1 2 3 4 5

Český název: Karas zlatý
Latinský název: Carassius auratus


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Asie a Čína
Maximální velikost: 10 - 30 cm
Vhodná teplota: 15 - 25 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 - 8 pH
Doporučená tvrdost vody: 6 - 10°dGH
Charakteristika: Jeho křížením vznikly všechny typy závojnatek
Pohlavní dimorfismus: Rozpoznat pohlaví je možné až u dospělích jedinců. Samička má větší bříško, zatím u samečka je třecí vyrážka v období tření.
Rozmnožování: Oplodněné jikry zůstanou přichycené na rostlinách a vyvíjejí se cca 4 dny v závislosti na teplotě. Když se plůdek vykuklí, je asi 6 mm velký a leží na dně, během týdne zpracuje žloutkový váček a pak se rozplave. Rodiče nepečují o potomstvo.


Tato fotografie pochází ze stránek http://nis.gsmfc.orgKaras zlatý

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Karas stříbrný Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kardinálka čínská   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Rypoun zobanitý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Karas stříbrný     Editovat článek     Přidat fotku


Máme zlatého karase 3 kusy,s nimi jsou další ryby.Zjistila jsem, že jedna ze zlatých karasů,má větší bříško a krvavé flíčky na boku bříška. Nevím jesli ji mám oddělit aby ostatní ryby nesežraly jikry. Děkuji za radu. Květa.


Karasi jsou nádherní a hezky se vyjímají venku v jezírkách, doporučuju.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby