Autor:
Yirka
Přidáno:
11/11/2008 v 07:17:11
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
03/04/2009 v 21:15:52

Zobrazeno: 4799x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 762x
1 2 3 4 5

Český název: Kanic vláknoploutvý
Latinský název: Symphorichthys spilurus


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Serranidae (Kanicovití)
Původ: Tichý oceán
Maximální velikost: 30 cm
Vhodná teplota: 23 - 26 °C
Potrava: Masožravá rybka
Doporučené PH: 8,4
Agresivita: Nebezpečná vůči malým rybkám
Charakteristika: Tuto tvarově velmi zajímavou rybku lze chovat i ve společenském akváriu, potřebuje však velký prostor na plavání. Sama ohrožuje menší rybky, které může pohltit, ohrožována pak je druhy, které by mohly okusovat vlákna její hřbetní ploutve.Při chovu s podobně velkými druhy nejsou potíže. Při nedostatku prostoru může být agresivní k jedincům vlastního druhu. Nechovat s okrasnými korýši a malými rybkami, které považuje za kořist.Nejlépe chovat od mládí, se staršími kusy bývají potíže s aklimatizací.Ve své domovině je komerčně loven, ale nemá dobré maso. Mladí jedinci se zdržují spíše v horních patrech nádrže, dospělci ve spodních.
Pohlavní dimorfismus: Samec je výrazně větší. Tělo je jasně žluté. V mládí má od oka až k ocasu černý podélný pruh, který postupně mizí a je nahrazen řadou podélných modrých pruhů. Charakteristické jsou jeho dlouhé nepárové ploutve.
Rozmnožování: Neznámo.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquafauna.be/Kanic vláknoploutvý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Kanic tmavý Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Kanic žlutoploutvý   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Žralok kobercový záplatovaný L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Odranec smrtící (Odranec příšerný)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby