Autor:
Evica39
Přidáno:
07/01/2009 v 22:37:17
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
21/03/2012 v 23:42:00

Zobrazeno: 6435x Hodnocení: 3.08 Hodnoceno: 973x
1 2 3 4 5

Český název: Kanic Guaza
Latinský název: Epinephelus guaza


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Serranidae (Kanicovití)
Původ: východní Atlantik a Středozemní moře, pobřeží jižní Ameriky
Maximální velikost: do 150 cm
Vhodná teplota: 24 °C
Potrava: hlavonožci, kraby, menší ryby
Doporučené PH: 8,1 - 8,5
Doporučená tvrdost vody: 15 - 25 °dGH
Agresivita: teritoriální
Charakteristika: Vyskytuje se nad skalnatým dnem do hloubky 50 metrů a více. Kanic žije na skalnatých útesech s jeskyněmi v hloubce většinou 10 až 200 m, maximálně v hloubce 400 m. V akváriách se chová zřídka, vzhledem ke své velikosti. V přírodě se může dožít až 50 let a dosahovat hmotnost 60 kg. Dlouhé, oválné, ze stran zploštělé tělo, pokryté šupinami. Žaberní víčko má 3 malé trny. Ústa jsou široká a mají vysunovatelné čelisti, spodní přesahuje horní. V obou čelistech jsou dlouhé, špičaté zuby. Zuby mají klouby, takže se dají sklopit. Hřbetní ploutev je dlouhá, má 11 tvrdých trnitých a 13-16 měkkých ploutevních paprsků. Na přechodu mezi tvrdými a měkkými paprsky je ploutev mírně vykrojená. Řitní ploutev má 3 tvrdé a 8-9 měkkých paprsků. Mohutné prsní ploutve mají 1 tvrdý a 5 měkkých paprsků. Hřbet je zeleno hnědý, boky jsou světlejší, břicho je žluté. Po celém těle jsou žluté, a zelené skvrny, které tvoří příčné pruhy.
Pohlavní dimorfismus: Hermafrodit.
Rozmnožování: V akváriu se nezdařilo. V přírodě se vytírá v létě a při úplňku. Jikry plavou volně ve vodě.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.pwp.netcabo.ptKanic Guaza


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Kanic bělolemý Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Kanic modrý   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Kanic proužkatý (Kanic červenopruhý) L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Kanic bělavý (Kanic čtyřsedlý)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby