Autor:
Dalibor
Přidáno:
16/03/2008 v 14:48:14
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
16/12/2008 v 09:39:19

Zobrazeno: 11124x Hodnocení: 3.06 Hodnoceno: 923x
1 2 3 4 5

Český název: Kančík zelenooký
Latinský název: Archocentrus sajica


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Střední Amerika - Kostarika
Maximální velikost: 8-12 cm
Vhodná teplota: 24 - 28 °C
Potrava: všežravá
Doporučené PH: 5,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 4-10 °dGH (15°N)
Agresivita: klidná, teritoriální ryba
Charakteristika: Dá se chovat například s jinými podobně velkými klidnými cichlidami. Někteří samci mohou být agresivní, zvláště k jedincům vlastního druhu. Nádrž by měla poskytovat dostatek prosotru, dobrou filtraci vody s mírnou filtrací.
Pohlavní dimorfismus: Samečci mají protaženou hřbetní a řitní ploutev, nepárové ploutve mají nafialovělé, mají tukový hrbol. Samičky jsou menší-do 8cm a mají ocasní a řitní ploutev jasně žlutou.
Rozmnožování: Odchov není příliš obtížný. Třou se ve společenské nádrži. Často kladou jikry (kolem 300ks) do jeskyněk. Zatím co se samice stará o potomstvo,chrání samec jejich teritorium. Někdy si ale úlohy vymění. V akvárium by měl být dostatek jeskyněk a jiných úkrytů.

V inzerátech: kančík


Kančík zelenooký


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kančík tyrkysový Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kančík žíhaný   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Paúhořovec brazilský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tolstolobec pestrý     Editovat článek     Přidat fotku


Tak.. dnes jsem přišel dom... a plůdek nikde... podezírám rodiče... že ho sežrali, někde jsem četl, že to při prvním vrhu bývá běžné nevíte?


Tak, už mám mladý, dnes 10. 12. 2008 se vykulilo asi patnáct malilinkatých kančíků...A starají se o ně velmi pěkně... Včera celý den ryly ve dně... Teď v těch jamkách mají malinký rybátka... Který si hlídají... když se nějaký zatoulá, jeden z rodičů ho nabere... a odnese zpět do "hnízda" ... Úžasné to rybky.. :-) :-) :-)


Mám páreček těchto kančíků... vytřeli se mi už při převozu.... Kdyby chtěl někdo konzultovat případný chov, jsem přístupný... :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby