Autor:
Carex
Přidáno:
09/03/2008 v 13:30:14
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 11242x Hodnocení: 0 Hodnoceno: 50x
1 2 3 4 5

Český název: Kančík smaragdový (Kančík červený)
Latinský název: Hypselecara temporalis (Cichlasoma temporale, Cichlasoma hellabruni, Heros temporalis, H. goeldii, Acara crassa, Cichlasoma crassum, C. coryphaenoides, Chuco axelrodi)


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Jižní Amerika (Amazonie, Guyana)
Maximální velikost: 30 cm
Vhodná teplota: 22 - 25°C
Potrava: Nitěnky, perloočky, larvy komárů a pakomárů, žížaly, suché krmivo, hlávkový salát
Doporučené PH: 5.0 - 7.5
Doporučená tvrdost vody: 1° - 20° dGH
Agresivita: Mírumilovná ryba
Charakteristika: Klidná a mírumilovná ryba. Chováme ve velké nádrži s příbuznými druhy cichlid. Vyžadují dostatek prostoru pro plavání a úkryty z kamenů.
Pohlavní dimorfismus: Pohlaví lze těžko rozlišit. Sameček má při tření kladélko krátké a zašpičatilé. Samička má hlavu užší a kladélko delší a tupé.
Rozmnožování: Odchov je možný. Samice klade jikry na plochý povrch kamenů. O jikry, kterých bývá 300 1000, a později o vylíhlý plůdek pečují v ideálním případě oba rodiče a v tomto období si i chrání své teritórium. O potomstvo se akary hnědé starají až půl roku. Rybám je třeba zajistit prostředí bez rušivých vlivů, jinak hrozí riziko, že rodiče ve stresu mladé sežerou. Potěr krmíme živou potravou.

V inzerátech: Koupím


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquariumlife.netKančík smaragdový (Kančík červený)

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kančík skvrnoocasý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kančík snášenlivý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřovec L087 L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hlavačka císařská     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby