Autor:
Carex
Přidáno:
09/03/2008 v 14:08:55
Autor změny:
Dadka21
Naposledy změněno:
05/11/2008 v 14:49:12

Zobrazeno: 9627x Hodnocení: 2.98 Hodnoceno: 896x
1 2 3 4 5

Český název: Kančík šikmopruhý
Latinský název: Mesonauta festiva


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Jižní Amerika (Amazonie, Guyana)
Maximální velikost: 20 cm
Vhodná teplota: 20 - 25°C
Potrava: Nitěnky, perloočky, larvy komárů a pakomárů, žížaly, hlávkový salát, ovesné vločky, suché krmivo
Doporučené PH: 6.0 - 8.0
Doporučená tvrdost vody: 4 - 6°dGH
Agresivita: Mírumilovná ryba
Charakteristika: Mírumilovná plachá ryba. Chováme ve velké nádrži společně s jinými klidnými většími rybami. Vyžaduje hustý porost a dostatek úkrytů. Nepoškozuje rostliny. Na stříbřitěšedém podkladě se táhne tmavý pás od tlamky přes oko šikmo po hřbetní ploutev, na některých jedincích pokračuje až po konec ploutve. Na bázi ocasní ploutve je okrouhlá tmavá skvrna. Podle nálady mohou na těle rybky vystoupit i nevýrazné svislé pruhy.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je větší a má větší ploutve. Pohlavní vývod je u samičky protáhle oblý, u samečka krátký a špičatý.
Rozmnožování: Odchov je možný, ale obtížný. Doporučuje se použít měkkou mírně kyselou vodu a zvýšit teplotu. Samice klade jikry na očištěný kámen. Rodiče pečují o potomstvo.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.ciklidbladet.seKančík šikmopruhý

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kančík Salvinův Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kančík skvrnohřbetý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Okounek terčovýII. L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Metriaclima callainos     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby