Autor:
Carex
Přidáno:
09/03/2008 v 13:06:30
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
19/03/2012 v 21:33:09

Zobrazeno: 17922x Hodnocení: 2.85 Hodnoceno: 924x
1 2 3 4 5

Český název: Kančík perleťový
Latinský název: Rocio octofasciata (Cichlasoma octofasciatum)


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Jižní Amerika (Amazonka, Rio Negro)
Maximální velikost: samice 16 - 20 cm, samec 20 - 28 cm
Vhodná teplota: 24 - 28 °C
Potrava: Nitěnky, perloočky, larvy komárů a pakomárů, žížaly, maso, ryby, suché krmivo
Doporučené PH: 7 - 8
Doporučená tvrdost vody: 10 - 18° dGH
Agresivita: Mírumilovná ryba, agresivní pouze v období tření
Charakteristika: Chováme ve velké nádrži s dostatkem úkrytů. Použijeme plovoucí rostliny, protože ryby ryjí ve dně. Pokud chceme rostliny zasadit do dna akvária, musíme je obložit velkými kameny, aby je nemohli vyrýpnout. Pokud je nádrž dostatečně velká, dobře se snášejí s kančíky a akarami různých druhů i menší velikosti.Jinak je to mimořádně agresivní, ryje, je odolná, má ráda štěrkovité dno, velké kameny, jeskyně, plovoucí rostliny, nejlépe chovat v jednodruhové nádrži.
Pohlavní dimorfismus: Samec je robustnejší a má protaženější hřbetní a břišní ploutve. Samice je menší a má pohlavní vývod zaoblený, samec špičatý.
Rozmnožování: Odchov je možný. Samice klade 400 - 600 jiker na substrát (kamané kvetináče, kořeny). O potomstvo pečují oba rodiče. Pokud je chceme stimulovat k výtěru, zvýšíme teplotu o 2 - 3 °C.Dospívá po roce.

V inzerátech: Kancik Perletovy, kančík perletový,


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.panama-guide.comKančík perleťový

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kančík Pearsův Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kančík příčnopruhý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Halančíkovec modropásý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra malošupinná     Editovat článek     Přidat fotku


úžasná ryba..mám je už tři roky a nemůžu si na ní stěžovat. když jsem je kupovala tak byly docela malé. a teďka už jsou pořádně velké. a ta jedna, ta větší ráda bere kamínky co jsou na dně akvária a mlátí s nima do stěny akvárka..opravdu pěkná podívaná :-)


Tak přidám svůj postřech s těmito krásnými rybami. Mám perleťáky s příčnopruhými, červenohrdlými, šikmopruhými a je to úplně v pohodě. Perleťáci vodí potěr a odhání ostatní. Je to super podívaná. Jsou to klidné ryby. Aspoň u mě v nádrži. :-) :-)


Martin M: Ahoj.Osobne som choval Kančíky perletové(jeden pár)spolu z Perlovkov rudou(jeden pár),akarami hnedými(jeden pár),Kančíkom priečnopruhým(tri páry).Akvárium malo cca 300litrov,zo skál,korenov a kvetináčov som im vytvoril teritoriá,bez problémov si vodili v svojich teritoríách i poter.Keby som mal robit pre ne okrasné akvárium dnes,radšej bi som volil aspon 400litrovú ak nie 500litrovú nádrž.Inak vrele odporúčam pre cichlidy som mal vždy slabost.


Ahoj... pořídil jsem si asi páreček těchto kančíků.... úžasné rybky.... :-) Myslíte si, že by se k nim hodily perlovky??Díky za odpověď Martin M.


zatim jsem ho v Ptaze nikde nevidel pokud nekdo videl dekuji za info rad bych si poridil.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby