Autor:
Evica39
Přidáno:
28/02/2009 v 21:14:03
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5721x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 831x
1 2 3 4 5

Český název: Kančík maotagujský
Latinský název: Cichlasoma motaguense


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Guatemala, Nikaragua
Maximální velikost: 20 - 40 cm
Vhodná teplota: 22 - 26 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: kolem 7,0
Doporučená tvrdost vody: 10 °dGH
Agresivita: dravá, agresivní ryba
Charakteristika: Je to jedna z největších cichlid vůbec. Pro chov musí mít velké akvárium se silnou filtrací. Silnější jedinci utláčují slabší, kterí se pak schovávají v úkrytech.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou tmavší, krásně zeleně zbarvení s četnými drobnými tmavými tečkami na celém těle. Samice jsou žlutohnědé až červenavé, zvláště na břiše.
Rozmnožování: Vytírají se na očistěný plochý kámen. Samička přeloží potěr do vybagrované jamky, Překladá ho každý den na jiné místo. Asi na desátý den se potěr rozplave. O potěr se stará samička, sameček stráží místo, kde se potěr nachází.


Tato fotografie pochází ze stránek http://aquarium.czKančík maotagujský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kančík Managujský Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kančík modroskvrnný   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kančík managujský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kančík příčnopruhý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby