Autor:
Horac
Přidáno:
31/10/2007 v 08:42:02
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 19199x Hodnocení: 2.81 Hodnoceno: 805x
1 2 3 4 5

Český název: Kančík citrónový (Cichlida oranžová)
Latinský název: Amphilophus citrinellus (Cichlasoma citrinellum)


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: od jižního Mexika až po Nikaraguu (Střední Amerika)
Maximální velikost: 30 cm
Vhodná teplota: 21 - 25°C
Potrava: všežravec, ale hlavně masitá potrava
Doporučené PH: 6,3 - 7,7
Doporučená tvrdost vody: 4 - 17°dGH
Agresivita: teritoriální a agresivní rybka
Charakteristika: Jak už název napovídá, jsou tyto rybky zbarveny do žluta nebo do oranžova. Často ryjí do dna, takže vysazování rostlin v podstatě nemá cenu. Zvláště větším jedincům je dobré podávat maso (například sekané hovězí srdce, nebo kostky filé), je nutná výkonná filtrace.
Pohlavní dimorfismus: Samečci mají špičatou močopohlavní bradavku, delší ploutve a v dospělosti na čele tukový hrb. Kromě toho mají samičky trubičkovité stejnoměrně široké kladélko.
Rozmnožování: V období tření rybky provádějí svatební tanec. Jikry kladou na kameny. Oba rodiče pečují o potěr, který při dostatku potravy (drobná živá nebo i vločková) roste docela rychle. Tyto rybky jsou poměrně hodně plodné.

V inzerátech: Kančík citronový, Kancik citronovy, cichlidy, cichlidy, kančík citronový, kancik citronovy


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.drpez.org/Kančík citrónový (Cichlida oranžová)

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kančík červenooký zlatý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Kančík Doviův   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cichlida pastelová L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kančík pyskatý (Cichlida pyskatá)     Editovat článek     Přidat fotku


Kdyby náhodou měl někdo zájem o omladinu těchto ryb, tak se ozvěte na tel 604 127 030. Libor


I když jsou to svým způsobem potvory nenažraný a nedají pokoj tak je miluju. Jsou pro mě nejlepší. Měl jsem pár a odchoval jsem si omladinu a za rok má 10-15 cm. Sežerou snad všechno co se jim nasype do akva. Já říkám plovoucí kafilérie. Ale jsou to mršky, měl jsem s nimi v akva 500 litrů tři kousky kančíků eliotů a najednou elioti nejsou. Ale jinak na ně nedám dopustit. Jsou moji miláčkové.


jeanett: Súhlasím s tebou,že majú dosť rozumu.Naše mamľasy,ktoré sú naozaj dosť veľké, veľmi okupujú ostatné ryby,ale zatiaľ som ani len nepomyslela na ich odtránenie zo spoločného akvária.Najkľudnejšie sú,ak sú nažraté,vtedy dajú pokoj aj iným.


Su to uzasne a chytre rybicky, ja som jednu dostala, ale zomrela mi na stedry vecer :-(


Tieto ryby jednoducho zbožňujem!V mojom 500l akváriu jednoducho kraľujú a nedajú sa ničím a nikdy rušiť,vždy je "poriadok "podľa nich .Škoda,že neviem ako by sa dali aj odchovať v tak veľkej nádrži a spolu s ostatnými tlamovcami....


Když chodím na výstavy tak si ho skoro pokaždý spletu s piraněmi, jsou si podobní.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby