Autor:
Carex
Přidáno:
19/03/2008 v 16:26:40
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
25/06/2008 v 16:24:11

Zobrazeno: 7028x Hodnocení: 3.11 Hodnoceno: 981x
1 2 3 4 5

Český název: Ještěrkovec nící
Latinský název: Saururus cernuus


Původ: Severní Amerika
Čeleď:Saururaceae (Ještěrkovcovité)
Výška: 5 - 20 cm
Vhodná teplota: 18 - 24 °C
Osvětlení: 0,5 W / litr
Doporučené PH: 6.7 - 7.2
Doporučená tvrdost vody: 4 - 12 °dGH
Charakteristika: Ještěrkovec je bahenní rostlina, ale může růst i v akváriu. Pokud roste pod vodou, listy jsou menší. Aby nevyrůstal z nádrže, je třeba ho zaštipovat. Listy vyrůstají vstřícně na vzpřímených stoncích. Jsou na krátkém řapíku, srdčitého tvaru, dlouhé až 12cm. Mladé listy mohou být pýřité, chloupky v dospělosti mizí.Barva listů je zelená, klasovité květenství, které se tvoří popuze u terestricky pěstovaných rostlin je žluté. V akvariu obvykle vydrží jen několk měsíců.
Rozmnožování: Dělením oddenků.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquahobby.comJeštěrkovec nící

Více fotek najdete ve fotogalerii této rostliny


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Indický lotos Č Další rostlina(podle českého názvu) - Kabomba jižní   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Solenka Valerandova L Další rostlina(podle latinského názvu) - Vraneček deštníkovitý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby