Autor:
Yirka
Přidáno:
01/01/2009 v 10:46:10
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 7556x Hodnocení: 2.82 Hodnoceno: 832x
1 2 3 4 5

Český název: Jeseter ruský
Latinský název: Acipenser gueldenstaedti


Čeleď:Acipenseridae (Jeseterovití)
Původ: Evropa
Maximální velikost: 180 cm
Vhodná teplota: 3 - 20 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 5,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 19 °dGH
Agresivita: Dravá ryba
Charakteristika: Od ostatních jeseterů se odlišuje kratším a širším rypákem a delším prodlouženým horním lalokem ocasní ploutve. Vzhledem k velkému významu pro hospodářství Ruska je v některých místech zákonem chráněna pro vybíjení pro maso a kaviár. Některé ryby jsou tažné, některé nemigrují. Je dlouhověkou, a proto pozdě dospívající rybou. Dožívá se až 50ti let.
Pohlavní dimorfismus: Samci dospívají dříve-kolem 10ti let, samice cca 5 let později.
Rozmnožování: Třou se v proudech nad kamenitým dnem a netřou se každoročně, interval je minimálně 2 roky u samců a 4 roky u samic. Dle velikosti kladou až 300 000 jiker.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquarium.cz/Jeseter ruský


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Jeseter malý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Jeseter sibiřský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Jeseter sibiřský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Jeseter hladký     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby