Autor:
Yirka
Přidáno:
31/12/2008 v 10:29:41
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
27/03/2012 v 20:32:34

Zobrazeno: 8668x Hodnocení: 2.89 Hodnoceno: 806x
1 2 3 4 5

Český název: Jeseter hvězdnatý
Latinský název: Acipenser stellatus


Čeleď:Acipenseridae (Jeseterovití)
Původ: Východní Evropa
Maximální velikost: 160 cm
Vhodná teplota: 5 - 23 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 5,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Agresivita: Dravá ryba
Charakteristika: Rypec tohoto jesetera je výrazně delší než u jeho příbuzných. Kostěné štítky na bocích ryby a na hřbtě mají hvězdicovitý tvar, od čehož pramení její název. Je poměrně vzácnou rybou, jako ostatní tohoto druhu je i tato dlouhověká. Hospodářsky je ceněn kvůli jikrám - kaviáru.Dožíva se i 40 let.Rozpoznávací znaky: hlava vybíhá ve špičatý rypec mnohem delší než u jiných jeseterů ústa jsou umístěna na spodku hlavy a mají trubicovitý tvar před ústy jsou 4 neobrvené vousky visící dolů horní lalok ocasní ploutve je mnohem delší než spodní na hřbetě, na bocích a na rozhraní boku a břicha po řadě kostěných štítků štítky na boku mají zřetelně hvězdicovitý tvar .Běžná velikost je 100 až 160 cm, maximum bylo 270 cm .
Pohlavní dimorfismus: Nezřetelný.Pohlavní dospělost je 7. - 9. rok života.
Rozmnožování: Je tažnou rybou, tře se v proudících řekách za teplot kolem 20°C a plůdek pak plave k ústím řek.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquarium.cz/Jeseter hvězdnatý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Jeseter hladký Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Jeseter malý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Jeseter malý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Jeseter velky     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby