Autor:
Batman
Přidáno:
26/03/2008 v 20:56:58
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
20/12/2008 v 15:58:32

Zobrazeno: 6910x Hodnocení: 2.99 Hodnoceno: 968x
1 2 3 4 5

Český název: Jelec jesen
Latinský název: Leuciscus idus


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Evropa
Maximální velikost: v akváriu do 20 cm, v přírodě 25-40cm
Vhodná teplota: studenovodní ryba, 6 - 20 °C
Potrava: všežravec, dravec
Doporučené PH: 6,2 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 5-12°dGH
Agresivita: Dravá ryba
Charakteristika: Je to živá hejnová ryba, potřebuje hodně prostoru pro plavání. Rybám vyhovuje proudění vody. Chová se spíše ve větších akváriích. Úkryty jsou samozřejmostí. V přírodě žije raději v mírně tekoucích vodách, ve stojatých vyjímečně. Vyskytuje se hlavně na Moravě.Už v předminulém století byla známa zlatá mutace jelce jesena, která se dnes běžně chová jako ozdobná ryba v zahradních jezírcích.
Pohlavní dimorfismus: Samečci mají v době tření třecí vyrážku. Pohlavně dospívá ve 3-4 letech.
Rozmnožování: V akváriu se dosáhne málokdy. V přírodě se tře na jaře v období duben-květen. Jikry klade většinou ve dvou dávkách. K výtěru si vybírá mělčí proudy, jikry klade na voní rostlinstvo n ebo na kameny.Počet jiker sepohybuje kolem 50 000.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.jcpoiret.comJelec jesen


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Jelec americký Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Jelec proudník   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Jelec tloušť L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Jesen modrý     Editovat článek     Přidat fotku


Já ne :D:D:D ale většinou bych řekla že se dávají do jezírek ne ? V akvu ho mají akorát tak ve zverimexu :D:DSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby