Autor:
Horac
Přidáno:
27/06/2007 v 14:22:20
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
17/12/2008 v 17:06:51

Zobrazeno: 418x Hodnocení: 2.86 Hodnoceno: 1074x
1 2 3 4 5

Český název: Ilyodon Whiteův
Latinský název: Ilyodon Whitei


Čeleď:Živorodkovité - Goodeidae (Gudeovití)
Původ: Mexiko a Střední Amerika
Maximální velikost: 6 -7 cm
Vhodná teplota: 20 - 26°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 7 - 8
Doporučená tvrdost vody: 8 - 30° dGH
Agresivita: mírná rybička
Charakteristika: Může být ve společném akváriu s jinými rybičkami, ale protože je chována poměrně vzácně, bývá v samostatném akváriu. Vyžaduje houštinu z rostlin. Nejlépe jsou husté jehličnaté rostliny. Může žít v sladké i slané vodě.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou výrazněji barevnější než samice a mají kopulační orgán vyvinutý z přední poloviny řitní ploutve. Samičky jsou tak jako u jiných živorodek výrazně větší.
Rozmnožování: Samice vrhne po několika měsících 25 - 30 mláďat. Ty pohlavně dospívají ve stáří asi pěti měsíců.

V inzerátech: Ilyodon Whiteův - sháním


Ilyodon Whiteův


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Ilyodon říční Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Interochromis loocki   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Ilyodon říční L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Razbora oranžovopruhá     Editovat článek     Přidat fotku


Rád bych se něco dozvědě o živorodce Gudea červenoocasá.Pokud mate ně jaké znalosti a nebo zkušenosti s jejím chovem prosím napište mi na moji adresu Pepkyl@seznam.cz.Chovám tento druh již několik roků a nemůžu nikde sehna jak se říká novou krev pro samičky.Děkuji Vám předem za případnou odpovědˇ.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby