Autor:
Vera007
Přidáno:
29/06/2009 v 16:12:22
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 6506x Hodnocení: 2.91 Hodnoceno: 892x
1 2 3 4 5

Český název: Hypostomus tečkovaný
Latinský název: Hypostomus punctatus


Čeleď:Loricariidae (Krunýřovcovití)
Původ: Jižní Amerika (Brazílie)
Maximální velikost: 30 cm
Vhodná teplota: 22 - 27 °C
Potrava: převážně býložravec
Doporučené PH: 5 - 8
Doporučená tvrdost vody: 1 - 25 °dGH
Agresivita: poměrně mírumilovná ryba, větší jedinci bývají teritoriální
Charakteristika: Často bývá zaměňován s podobnými druhy jako je například Hypostomus plecostomus. Jeho rozeznání je poměrně obtížné. Na světle hnědém podkladu má tmavě hnědé tečky (odtud druhový název tečkovaný). Ve volné přírodě obýzá rychle proudící řeky i zaplavené oblasti. Jeho potravou jsou hlavně řasy, rostliny a kořeny. V akváriu přijmá téměř veškeré krmivo, které dopadne na dno. Nejvhodnější jsou řasy, salát, hrášek nebo špenát, velké ryby požírají i menší živočichy (například krevety). Neožírají rostliny, větší jedinci je však, pokud nejsou dostatečně upevněné, mohou vytrhnout. Mají rádi dostatek úkrytů a stinných míst. Kvůli své velikosti samozřejmě potřebuje velkou nádrž. Dožívají se až 10 let.
Pohlavní dimorfismus: Samičky jsou zakulacenější než samečci.
Rozmnožování: V přírodě kladou jikry do doupěte, které si vytvoří v bahně na břehu řeky. V akváriu není množení obvyklé, vyhrabávají díry ve dně. Nádrž pro kladení jiker by měla mít objem alespoň 3000 litrů a dno by mělo být asi 30 vysoké.

V inzerátech: Blyxa japonica,


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aqua-fish.netHypostomus tečkovaný


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hypostomus surinamský Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hypostromus L108   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřovec guyanský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hypostomus Reganův     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby