Autor:
Yirka
Přidáno:
22/12/2008 v 08:24:17
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5834x Hodnocení: 2.88 Hodnoceno: 873x
1 2 3 4 5

Český název: Hrouzek obecný
Latinský název: Gobio gobio


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Evropa
Maximální velikost: 10 - 15 cm
Vhodná teplota: 5 - 20 °C
Potrava: Všežravá rybka
Doporučené PH: 5,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Agresivita: Mírná rybka
Charakteristika: Vyhledává především řeky s dobrou kvalitou vody, občas se vyskytuje i ve stojatých vodách. Žije u dna s písčitým či kamenitým povrchem, bahnitá nesnáší. Jedna z nejrošířenějších rybek u nás.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají třecí vyrážku a delší prsní ploutve.
Rozmnožování: Pohlavně dospívají po dvou letech života. Tře se v hejnech, jikry klade v dávkách v období květen -červen. Kladou kolem 3000 jiker.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.lednacekryb.estranky.cz/Hrouzek obecný


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hrouzek Kesslerův Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hrouzkovec čínský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hrouzek běloploutvý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hrouzek Kesslerův     Editovat článek     Přidat fotku


je to pěkná rybička nachytal jsem si je na sázavě a mám je asi 2 roky zatim se mi ale nerozmnožily :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby