Autor:
Speedtt
Přidáno:
20/04/2008 v 17:53:15
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
11/04/2009 v 09:23:05

Zobrazeno: 8930x Hodnocení: 2.82 Hodnoceno: 893x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Hrotnočelec ostroploutvý
Latinský název: Macrognathus aculeatus


Čeleď:Mastacembelidae (Hrotočelcovití)
Původ: Asie (Borneo, Jáva, Sumatra)
Maximální velikost: do 30 cm
Vhodná teplota: 23 - 26 °C
Potrava: živá potrava (nitěnky, žížaly, larvy komárů...)
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 6 - 30 °dGH
Agresivita: Menší ryby považuje za kořist
Charakteristika: Pro chov budeme potřebovat nádrž s písčití dnem, aby se měl hrotnočelec kam zahrabat. Také by zde neměly chybět rostliny, které volíme spíše odolnější. Je to typický noční druh s úhořovitým tvarem těla. Mají úzkou hlavu a dlouhý rypec. Barva většinou hnědá s 4 - 5 kulatými skvrnami v zádní části těla. Chov je spíše snadný. Vyžadují přidat do vody 1 čajvou lžičku soli na 5 litrů. Odchov je spíše náročný.
Pohlavní dimorfismus: Samice bývají v dospělosti větší. Jinak nejsou patrné.
Rozmnožování: Pro podnícení rozmnožování stačí voda o tvrdosti až 38°dGH (což v našich podmínkách není až takový problém). Voda musí být co nejčistší. Samice klade až 1000 jiker, které lepí na rostliny a skály. Potěr se líhne do tří dnů a další tři dny trvá než se rozplave.

V inzerátech: Akvarijní rostliny


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aquarium-villeurbannais.frHrotnočelec ostroploutvý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hrotnočelec ohnivý (Hrotnočelec červenopruhý) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Hrotnočelec prstenčítý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Luciosoma štikovitá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hrotočelec ostnoploutvý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby